סיפורים נוספים:


 
צילום זיכרון של רבי אברהם רוקח, זקן הרוקחים בירושלים. נפטר בשנת תרע

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי חכמה

סיפורי חכמה

האם קיים ז'אנר של סיפורי חוכמה? מהי חוכמה? ומהו סיפור חוכמה?   אלה הן מקצת השאלות היכולות להישאל על ידי מי שרוצה להתעמק בהגדרות וחלוקת הסיפורים לתחומים, סוגים ונושאים. אנו נסתפק בזה שכל סיפור אשר המספר שלו מוצא לנכון להגדירו כסיפור חוכמה מנקודת מבטו ויתקבל גם על דעתנו יכנס למדור זה. עכשיו לסיפורים שהרי הם בסופו של דבר מקפלים בתוכם את התשובות לכל השאלות החכמות.
 
חזיר העוגיותהמספרת דניאל, מביאה לנו בקולה סיפור מיוחד עם מוסר השכל בסופו. לא למהר לשפוט את האחר. חשוב שנציין שדניאל היא המספרת הצעירה ביותר באתר כיום.
 
יִרְאַת אֱלֹהִיםמתוך ויקיפדיה: פסח קפלן (בכתיב יידי: קאפּלאן; 1870 1943) היה סופר, מתרגם ועיתונאי עברי ויידי. כתב שירים וסיפורים לילדים ולמבוגרים בעברית וביידיש, ועסק בתרגום. תרגם בביאליסטוק בשנת 1913 את מחזהו של דו...
 
נקודת מבט

יהודה עצבה מביא גירסת סיפור שתורמה מהשפה הפורטיגזית ואש 'משוטטת' באינטרנט כדואר מומלץ לקריאה בין הגולשים.

דרויאנוב. 'עניים ועשירים'הפעם אנו מביאים עוד סיפור מסיפוריו השנונים של הסופר , החוקר והמתעד: אשר אלתר אבא אברהם דרויאנוב.
 
לעולם יהא אדם רך כקנהאנו מביאים אגדה ומעשה מתוך מסכת תענית כ ע"א. מצאנו לנכון לשבץ זאת באתר הסיפורים שלנו משום שזו מורשת סיפורית עניפה ורחבה הייחודית לנו כעם. נשמח אם נקבל מקבילות סיפוריות הבנויות על נוסח המעשה הזה.
סיפורים נבחרים


הצג את כל 46 הסיפורים

 
|