סיפורים נוספים:


 
נשים ערביות בשוק ברמלה, צולם באוקטובר 2005.

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי ערב

סיפורי ערב

רבים מהסיפורים תועדו ונרשמו במהלך עבודת שדה שנערכה במושבות הגליל בשנות השמונים.

תחילת התיעוד במפגש עם מר צבי רסקי ראש המועצה ראש פינה ולאחר מכן בהקמת איגוד ארכיוני מושבות הגליל שעודדו פרויקט תיעוד משפחות ואיסוף סיפורים ופתגמים מהווי החיים שהתפתח במושבות. המטרה הייתה אז הקמת ארכיון המושבה והפקת תכנית אור קולית וטיפוח המודעות לתיעוד ולסיפור ההסטורי של המקום. מרבית הסיפורים הובאו בספרי "מעשה האדמה ושני השכנים" שיצא בהוצאת אקדמון.

 
מילים מקבילות בעברית ובערביתבין שתי השפות האחיות והדומות כל כך יש אוצר עצום של מילים מאותו שורש ומאותו ניגון. נביא טעם של כמה מהן.
אם ירד גשם אישה בכי - ואם לא ירד גשם אישה בכיהפעם מביא מספר הסיפורים יהודה עצבה גירסה מצולמת של הסיפור: 'אם ירד גשם אישה בכי ואם לא ירד גשם אישה בכי'
ג'וחא והחצילהמספר אלי מידן מביא בפנינו סיפור עם ערבי הקשורה בדמותו של ג'וחא. נציין כי מזה 25שנה אלי מידן מנהל את Int . הוא מורה דרך ואוהב סיפורים על פי הצהרתו.
 
אין עשן בלי אשגירסת סיפור המבוססת על גירסאות סיפור עממיות שהכרתי ועל פיהן נכתב הסיפור הזה בצרוף שינויים קלים. נשמח לקבל מכם הגולשים גירסה נוספת המוכרת לכם מנוסחת סיפור זו.
 
משפט שלמה של אבו חלילהמספרת והסופרת דבורה בן-נר - קוזוינר , בת המושבה ראש פינה מביאה בפנינו סיפור מהווי ילדותה עם השכנים הערבים בסביבות המושבה ראש פינה. המספרת והסופרת דבורה קוזווינר בת המושבה ראש פינה מביאה בפנינו סיפור ...


הצג את כל 24 הסיפורים