סיפורים נוספים:


 
בובה מספרת סיפור מספר

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי עם

סיפורי עם

 סיפור עם הוא סיפור שמחברו הראשון לא ידוע, הסיפור הוא נחלת הכלל. יכולים אנו כמובן להניח כי היה פעם מחבר ראשון לסיפור, אך אין אנו יודעים מי הוא. משך הזמן הצטרפו נוסחים רבים לאותו סיפור. חשוב לציין כי סיפור עממי מעצם היותו מסופר כל פעם כיצירה ראשונה הוא פושט צורה ולובש צורה כל פעם מחדש. הוא בבחינת סיפור המסופר כיצירה חדשה וראשונית, זאת משום שהקהל משתנה, המיקום של הסיפור אינו אותו מיקום, הזמן אינו אותו זמן והחשוב מכל אוצר המילים ודרך הסיפור אינה חופפת לעולם חפיפה מלאה גירסאות קודמות של הסיפור. המספר נאבק בין הכוח היצירתי שלו כמספר עממי לבין מסורת היגד הסיפור העוברת מדור לדור ומתרבות לתרבות. אל סיפורי העם של המספר העממי נעים בכבוד לחץ כאן.

 
טאטאה - גירסת סינדרלה מצפתאחת מגירסאות סיפור סינדרלה בשפה מדוברת מתובלת ערבית ועברית. תועדה על ידי בשנת 1980 מפי קרובת משפחתי עבריה קובי ז"ל.
 
האיש שחיפש את אלוקיםשיר זקריה, תלמידת כיתה ו' המספרת הצעירה ביותר באתר הסיפורים נכון לשנה זו מביאה בפנינו גירסה נפלאה של סיפור עממי שיסודו באדם המחפש את אלוקים, או באדם המחפש את מזלו.
 
הראי בשיחת טלפון שקיימתי עם המספרת מדי בנדו, זכיתי לשמוע את הסיפור העממי המיוחד הזה, כפי ששמעה בילדותה מפי סבא שלה ששמע אותו מפי הסבא שלו. כך שהסיפור 'מתגלגל' במשפחה זמן רב ומביא עמו הרבה שמחה.
 
מעשה במלך אחדהמספרת העממית שמחה הררי ילידת מצרים שגדלה על סיפורי עם, מביאה בפנינו אחד מסיפורי העם הקלסיים. מלך + שלושה בנים+ כלה מיועדת. האתרגר בינהם וכמו בכל סיפורי העם האח הצעיר זוכה בכל.
על פתיח הסיפורים מהמופע 'קומזיץ בבלקון'אנו מביאים תמונה אחת קצרצרה ממופע סיפורי העם החדש 'קומזיץ בבלקון' בהשתתפות יוסף המספר, יהודה עצבה והאקורדיוניסט שלמה צוברי.
פתגמיםהפתגם הוא נוסחה תמציתית המקפלת חכמת חיים שלמה. מעין ססמה שיש בתוכה מידע הרב הידוע גם למשתמש בפתגם וגם למאזין לו.


הצג את כל 31 הסיפורים

 
|