סיפורים נוספים:


 

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי ארץ ישראל

סיפורי ארץ ישראל

חלק לא מבוטל מהסיפורים מביאים לידי ביטוי את המעשה הציוני ואת סיפורו של עם השב למולדתו. השואה והתקומה כרוכים זה בזה. העלייה וההעפלה, כור ההיתוך והשנים הראשונות של הסיפור שלנו כל אלה בנויים מפסיפס מרתק וצבעוני של כולנו, כל אחד בתחומו ובאמונתו הוסיף את הגוון האישי שבא מתוך הנפש ומתוך הרצון לחיות חיים פשוטים ככל העמים כאן בארץ אבותינו.
 

 
איזו מדינה משוגעת במינהבמקאמה זו אנו מביאים הרהורים ומחשבות על הנעשה בחברה הישראלית. מסקנת הפואמה היא אחת. אנו עם אחד וכולנו יהודים, כולנו, כל מי שמוכן לתת בעד המדינה הכל, כרות המואביה שאמרה לחמותה 'עמך עמי ואלוהייך אלוהי ב...
 
המעשה והנס בצפת במלחמת תש"חסיפור זה סופר על ידי המספרת כלילה בן עמרם סגרי במועדון מספרי הסיפורים הירושלמי.
 
קולנוע עדן - גן עדן של אשליותהמספר ג'אקו ונטורה מביא בפנינו סיפור נוסטלגי על קולנוע עדן והאווירה שהייתה סביב חווית הקולנוע שהביא אתו בשנות החמישים שישים . ביד אומן הוא מצליח להחזיר לכולנו את ההתרגשות שאחזה בצופי הקולנוע באותם ימי...
 
הסליק התלויהמספר והמתעד שמואל עומר תושב המושבה מנחמיה מביא בפנינו תיעוד של אחד הסיפורים הנוגעים במושבה מנחמיה בימי המנדט הבריטי.
סיפור 'בר המצווה' של שמוליק כהןמספר הסיפורים שמוליק כהן, מביא זכרון ילדות ממסיבת בר המצווה שלו בבית הוריו בירושלים. תיעוד ועריכה: יהודה עצבה.


הצג את כל 82 הסיפורים

 
|