עמוד הבית » נוסטלגיה

נוסטלגיה

 
המרג'ההמספרת ומורת הדרך דלילה שמש דלרוזה מביאה בפנינו את סיפור המרג'ה, אותה חתיכת עץ עגלגלה ששימשה להטלאת החורים בגרביים.

הסרטון יועלה בקרוב.

משחק החישוקכאן נביא את סיפור המשחק שכבש אותנו כילדים בשכונה של פעם בארצנו הקטנטונת. חישוק ישן של אופניים ומוט ברזל קטן הפכו אותנו לילדים מאושרים.
סיר הפלאיהודה עצבה מתעד את סיפורו של המספר יעקב קלי ממחסן החפצים של סבא במושב בית מאיר והפעם סיפורו של סיר הפלא לאפיית עוגות שגדלנו עליו בשנים הראשונות להקמת המדינה ויש אומרים כי אופים עליו עד היום את עוגות ה...
 
הפליטכאן מובא סיפורו של הפליט. חפץ שהיה בכל בית בשנות ה- חמישים, שישים. מכשיר זה מטרתו הייתה לרסס את הייתושים הרבים שהיו בארץ. רווחו גם סיפורים שמכשיר זה שימש לחיטוי העולים החדשים שהגיעו לארץ.
 
ימי הצנעבשנים הראשונות לקום המדינה, המצב הבטחוני לא היה קל, ישראל נערכה לקליטת עלייה מגלויות רבות. הוקמו מעברות, בדונים ופחונים לקליטת העולים הרבים והחלה תקופת הצנע בראשותו של דב יוסף שהיה שר הצנע והקיצוב. בב...
 
כלי הבית שלנוכאן נביא סיפוריהם של הכלים, הרהיטים, החפצים המשחקים וכל מה שקשור לתרבות החומרית של הבית מהקמת המדינה עד ימינו אלה בארצנו הקטנטונת.
גלויות שלמה נרינסקי.אוסף גלויות נדיר באיכותו שהודפס בהדפסי אבן ויצא לאור בשנת 1921, בירושלים. הגלויות צולמו על ידי הצלם שלמה נרינסקי והן בספיה בצבעי חום וירוק.באוסף למעלה ממאה גלויות בצבעי ספיה, בגווני ירוק וחום. אין יוד...
 
משחקי ילדותהכוונה למשחקי ילדות ששיחקנו בשכונה, או בחצר הבית. כל ילדי השכונה השתתפו במשחקים. בני כל העדות, עולים חדשים וותיקים. מהר מאוד כולנו למדנו לדבר בשפה מובנת לכולנו שפת המשחקים.


הצג את כל 16 הסיפורים

 
|