רחוב בשכונת קטמון בירושלים

מי קסמים

מעשה בזוג , שכל ימיהם רבו, מריבותיהם לא פסקו אף יום. הבעל לא הפסיק להתלונן על האישה ולא משנה מה עשתה, והאישה? לא נשארה חייבת. אם האוכל לא מוכן בזמן, מיד החלו קללות וגידופים לעוף לכל עבר.
 

הוא אמר מילה והיא החזירה שתיים, לשכנים נמאסו הצעקות מזוג זה, יום אחד באה השכנה אל האישה ואמרה לה - שכנתי, לא יתכן שתמשיכו כל הזמן לריב, זה מפריע את מנוחתינו, לא יכולים לדבר? לשוחח? רק לריב וזה מאד מפריע. מה אעשה? אמרה האישה לשכנתה - הוא כל הזמן צועק עלי ומתלונן, ומקלל, ואני איך אשתוק. ענתה השכנה - יש לי פתרון, אולי תלכי לכפר השכן שם יש חכם , אולי הוא יעזור לך. - טוב אמרה האישה. למחרת עם שחר, יצאה האישה לדרך לכפר השכן, הדרך הייתה ארוכה וקשה, ורק אחר הצהריים הגיעה לשם, מצאה את החכם וסיפרה לו על בעלה ובעייתה עם צעקותיו וקללותיו.


הקשיב לה החכם, ואמר לה - יש לי בשבילך פתרון והושיט לה בקבוק מיים. אמר לה - הנה, אלה מי קסמים, כשתגיעי הבייתה, והוא יתחיל לצעוק, מיד קחי לגימה מהמים, החזיקי את המים בפה, עד שיפסיק לצעוק ואז תבלעי את המים.


לקחה האישה את הבקבוק עם מי הקסמים , הודתה לחכם והלכה חזרה לביתה. רק בשעות הערב המאוחרת הגיעה לביתה. בעלה כבר חיכה לה, ומיד התחיל לצעוק - איפוא היית? למה אין אוכל מוכן? למה הבית לא מסודר, עוד הוא צועק ומקלל, פתחה מהר האישה את בקבוק המים, לגמה לגימה גדולה וחיכתה. לא עבר זמן רב, לבעל נמאס לצעוק ללא מענה, ואז היא בלעה את המים.
כך נישנה הסיפור עד שהוא הפסיק לגמרי לצעוק ולקלל, זה עזר והיה שקט בבית. רק שהאישה לא ידעה שהיו אלה מים רגילים לגמרי.
 

הסיפור נשלח על ידי הרושמת ומספרת הסיפורים, שחרזדה.

הערה: כל הזכויות שמורות על כל המשתמע מכך.
 


המעיין בכביש 443 ממודיעין לירושלים
© כל הזכויות שמורות

3. מי קסמים
מאת: רינה 14/09/2011
נפלא.חיינו יהיו רגועים שלווים ופשוטים יותר אם נאמץ פתרון זה על בסיס יום יומי.
2. פיה מלא במים...
מאת: רבקה אביב 04/10/2010
רעיון מבריק ביותר .כל אחד ואחת צריכים להשתמש לא פעם במי קסמים זה מסתבר שפותר בעיות ......
1. יפה מאוד
מאת: אורי שטרסר 24/11/2009
עם הרבה מוסר השכל חיפשתי סיפור כי אני צריכה להתאמן למבחן בעברית והיית צריכה סיפור
הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|