שוק ארבעת המינים במאה שערים

שמחת תורה

צילום מתוך תמונה שהוצעה למכירה בשוק הפשפשים.
מספר: יהודה עצבה:

שאלו פעם מגיד אחד – אם התורה ניתנה בחג השבועות, מדוע עורכים את שמחת תורה בסוכות?

אז הוא ענה כדרך המגידים - אמשול לכם משל. היו מלך ומלכה שלא היו להם ילדים הלכו לטובי הרופאים, לטובי הקוסמים ולרופאים ולמכשפות ולא עזר להם כלום. עד שיום אחד גילו להם שישנה קוסמת במקום רחוק מאוד ואם היא תברך אותם, יוולד להם בן או בת. הלכו לאותה קוסמת והיא באמת אמרה להם – אני מברכת אתכם שתיוולד לכם בת, אבל אם אתם רוצים שהיא תחיה הרי מרגע לידתה ועד חתונתה אסור לה לראות גבר אפילו לא את אבא שלה.

בחודש השביעי להריונה לקחו את המלכה העלו אותה לאי בודד ושם המלכה ילדה בת יפהפיה והמלך שמע כמה שהילדה שלו יפהפיה וחכמה ומוצלחת אבל אסור היה לו לראותה.

עכשיו כשהיא בת שמונה עשרה צריך לחתן אותה אבל יש בעיה אסור לשום גבר לראותה. כל אחד מהגברים שמציעים לו אותה רוצה קודם לראותה.

יום אחד הגיע נסיך ואמר - אם הכלה ממשפחה טובה כזו, אני מוכן לקחת את הסיכון. התחתנו ובחופה החתן מרים את ההינומה ומתגלית לפניו כלה יפהפיה. הוא נדהם וחושב לעצמו – זה יותר מדי טוב. בקיצור חי כמה חודשים עם הכלה ונוכח שאכן היא טובה בכל המעלות ואז בא לומר לאבא שלה תודה רבה על הבת המוצלחת ששודכה לו.

עכשיו, המשיך המגיד את הסיפור ואמר - למה הדבר דומה? לכך שהקדוש ברוך הוא חיזר עם התורה אחרי כל אומות העולם. כולם שאלו מה כתוב בה? אי אפשר לראות?

בכל זאת היה עם אחד שאמר – אני מוכן לקחת את הסיכון ואני מוכן לקבל את התורה. עם ישראל קיבל את התורה בחג השבועות ורק אחרי כמה חודשים משנוכח שהתורה באמת טובה, בא לקדוש ברוך הוא להגיד לו תודה וזה היה  בשמחת תורה.

סיפר: ישראל גלעדי.

כל הזכויות שמורות על כל המשתמע מכך.


9. הערה
מאת: ענבר 30/09/2020
סיפור יפה מאוד
8. תודה רבה על הספור
מאת: טלי (תירוש) וינר 14/10/2014
נספרו מחר בסוכת היישוב לילדי בית חורון - ודרישת שלום ליהודה עצבה מבית חורון - הארוע עם יהודה עצבה וחבריו מספרי הספורים התקיים אצלנו ביישוב בית חורון ואנו ממליצים בחום על המופע ועל יהודה עצבה וסיפוריו וחבריו - שנה טובה ומתוקה כדבש
7. איזה סיפור יפה ומעניין
מאת: איריס 24/05/2012
תודה רבה יהודה
6. מעולה
מאת: יפית 08/05/2011
סיפור מקסים עם הרבה חוכמה ודעת מתאים לכל גיל.... חג שמח.
5. סיפור עם שמחה עם תורה ועם חיים
מאת: רבקה אביב 16/09/2010
סיפור יפה יפה מיוחד וברשותך אספר אותו לגמלאים היקרים שלי בפ"ת ובלוד.תודה רבה וחג שמח
4. מקסים, מספרת לתלמידיי
מאת: שרה ללא תוכן 20/09/2010
3. מי המגיד ?
מאת: צבי 09/10/2009
המשל מובא על ידי ה"מגיד מדובנא" ר' יעקב קרנץ
2. יופי
מאת: משואה 09/10/2009
סיפור יפה , יפורסם בעלון השכוהתי של הר חומה
1. סיפור קצר וקולע
מאת: יובל 20/10/2008
אהבנו , יישר כח - הסיפור יעלה על שולחן החג. חג שמח!
הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|