סיפורים נוספים:


חלק מתלמידי הסדנה במוזיאון. 2011

עמוד הבית » קהילות מספרי סיפורים » סדנת מספרים במוזיאון חצר היישוב, 2011

סדנת מספרים במוזיאון חצר היישוב, 2011

להלן נביא את פעילות לימודי הסדנה למספרי סיפורים אשר נפתחה ב - ד', ניסן, תשע"א. 8.4.11, במוזיאון חצר היישוב הישן בירושלים. בתיקייה זו נשלב את הסיפורים של משתתפי ומשתתפות הסדנה וכן את ההתייחסות לחומר הנלמד. נציג שאלות ובעיות ונביא נקודות מבט אישיות של כל אחד ואחת מאיתנו לחומר הנלמד במפגשי העבודה שלנו ובכלל בעולם הסיפור הקרוב לליבנו.

נשלב בקרוב מאמרים והפניות לעושר סוגי הסיפורים ( האגדה, סיפור העם, הצ'יזבט, סיפרוים מהמקורות ואגדות תלמודיות. כן נתייחס על פי בקשתכם לחשיבות התיעוד בעולם הסיפור וניגע בטכניקות התיעוד המצויות כיום ברשותינו )

אשמח לקבל את תגובותיכם המיידיות והצעותיכם לדגשים רצויים במפגשי הלימוד שלנו.

ועכשיו ללימוד ולעבודה.

בהצלחה!
הקטרינקה ( תיבת הנגינה ) - סיפור ליום השואההמספרת והרושמת נחמה כהן מביאה בפנינו עוד אחד מן הסיפורים שנותרו בארכיונו של אבא, הרב ד"ר ש.ז. כהנא. מי שהיה אחראי על הר ציון שנים רבות.
מעשה בשמןהמספר יעקב גל מביא לנו את סיפור השמן מהמקורות. לפי מנחות דף פה: ד"ה תנו רבנן וטובל בשמן רגלו
יין אפשר לעשות גם מענביםהמספר יעקב גל מביא בפנינו סיפור קצר עם הומור יהודי בסופו.
המטבע, סיפור לחג השבועותתלמידת הסדנה למספרי סיפורים נחמה כהן, מזכה אותנו בעוד אחד מן הסיפורים הרבים שתועדו על ידי אביה הרב ד"ר ש"ז כהנא,
 אשר נהג גם לספר סיפור זה. הסיפור מוגש לנו לאחר העיבוד של הגב' נחמה כהן.
רבי לוי יצחק מברדיצ'ב, סנגורם של ישראלהמספרת ומורת הדרך אורה טמפלמן מביאה בפנינו סיפור חסידי החביב עליה במיוחד כהגדרתה.
מעשה שקרההמספר והרושם יעקב גל מביא לנו את הסיפור שסיפר במסגרת לימודי הסדנה למספרים שלנו. חשוב שנציין כי בשיעור התלבטו התלמידים לסווג את החומר כשירה או כסיפור. מעניין לשקבל התייחסותכם הכתובה כתגובה לנושא.
מטפחת הפלאיםהמספרת והמתעדת נחמה כהן, מביאה לנו הפעם את סיפור 'מטפחת הפלאים' כפי שסיפר לה אביה אודותיה. האב שמע את סיפור ה'מטפחת' מפי אביו וכל מגלגלת המטפחת ואוצרת בתוכה סיפורים רבים. פנטזיה ומציאות, חלום וריאליה ...
כלה לבן הרבהמספר נתי מלכיור מביא בםנינו את הסיפור שסופר על ידו במסגרת לימודי הסדנה למספרי סיפורים. לדבריו במקור היה זה סיפור בדווי אשר שונה על ידו לסיפור חסידי תוך שמירת מסגרת הסיפור.
ילדות בשכונת שבת צדקהמספר, איש האקורדיוניסט והמזרחן שלמה צוברי שלח לנו תמונה זו משכונת הילדות בירושלים. התמונה אוצרת בתוכה סיפור והוא יישלח בהמשך.
הצרצר והנמלההמספר והמתעד נתנאל מלכיור מביא לנו הפעם את סיפור 'הצרצר והנמלה' כפי ששמע לדבריו מפי מספרים אחדים בצפון. הוא נוהג לדבריו לספר סיפור זה לתלמידים בעת סיורים שהוא עורך. זוהי גירסה אחת מתוך גירסאות אחדות ...


הצג את כל 17 הסיפורים

 
|