סיפורים נוספים:


צילום זיכרון של רבי אברהם רוקח, זקן הרוקחים בירושלים. נפטר בשנת תרע

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי חכמה

סיפורי חכמה

האם קיים ז'אנר של סיפורי חוכמה? מהי חוכמה? ומהו סיפור חוכמה?   אלה הן מקצת השאלות היכולות להישאל על ידי מי שרוצה להתעמק בהגדרות וחלוקת הסיפורים לתחומים, סוגים ונושאים. אנו נסתפק בזה שכל סיפור אשר המספר שלו מוצא לנכון להגדירו כסיפור חוכמה מנקודת מבטו ויתקבל גם על דעתנו יכנס למדור זה. עכשיו לסיפורים שהרי הם בסופו של דבר מקפלים בתוכם את התשובות לכל השאלות החכמות.
היהלום - גירסה קולית מצולמת אנו מביאים הפעם את גירסת הסיפור מונגשת יותר, בפס קול.
מכתב בקשה המספרת אתי זרגרי מביאה בפנינו סיפור חכמה, המבטא את היחס לקריאת טכסטים ומשמעות הקריאה הנכונה.
חזיר העוגיותהמספרת דניאל, מביאה לנו בקולה סיפור מיוחד עם מוסר השכל בסופו. לא למהר לשפוט את האחר. חשוב שנציין שדניאל היא המספרת הצעירה ביותר באתר כיום.
דרויאנוב. 'עניים ועשירים'הפעם אנו מביאים עוד סיפור מסיפוריו השנונים של הסופר , החוקר והמתעד: אשר אלתר אבא אברהם דרויאנוב.
היהלוםהמספרת והרושמת רבקה אביב מביאה בפנינו סיפור מרתק. סיפור האוצר בתוכו מתנה נפלאה עבורינו כבני אדם. רבקה אביב מציינת כי הסיפור לקוח מתוך הספר 'תותים' של יארגו סימונידיס. 
לעולם יהא אדם רך כקנהאנו מביאים אגדה ומעשה מתוך מסכת תענית כ ע"א. מצאנו לנכון לשבץ זאת באתר הסיפורים שלנו משום שזו מורשת סיפורית עניפה ורחבה הייחודית לנו כעם. נשמח אם נקבל מקבילות סיפוריות הבנויות על נוסח המעשה הזה.
נקודת מבט

יהודה עצבה מביא גירסת סיפור שתורמה מהשפה הפורטיגזית ואש 'משוטטת' באינטרנט כדואר מומלץ לקריאה בין הגולשים.

יִרְאַת אֱלֹהִיםמתוך ויקיפדיה: פסח קפלן (בכתיב יידי: קאפּלאן; 1870 1943) היה סופר, מתרגם ועיתונאי עברי ויידי. כתב שירים וסיפורים לילדים ולמבוגרים בעברית וביידיש, ועסק בתרגום. תרגם בביאליסטוק בשנת 1913 את מחזהו של דו...
סוס - סיפור מאת דרויאנובהמספר, הרושם והמתעד, אשר אלתר אבא אברהם דרויאנוב מביא בפנינו עוד סיפור מאתם סיפורים שנונים האוצרים בתוכם חכמה והומור כאחד.
איש חכם וסוחרסיפור זה שמעתי בגירסאות שונות, אחת מהן מהמספרת אבבה מהרי שהביאה את הסיפור כסיפור עם אתיופי וכן גירסאות נוספות היונקות מהווי הנוודים במדבר.
סיפורים נבחרים


הצג את כל 48 הסיפורים

 
|