סיפורים נוספים:


עמוד הבית » סיפורים » סיפורי ירושלים

סיפורי ירושלים

שפה ירושלמית, דמויות, משוגעים, רוכלים מקומות ואירועים הקשורים לירושלים. מטבע הדברים ישתלבו במדור זה סיפורים מהמקורות הנוגעים בירושלים, מובאות מן המקורות וכל מה שאנו מגדירים כ"ירושלים של מעלה" וכמובן גם סיפורי ירושלים "של מטה".
החצר בשכונה הירושלמית מספר הסיפורים יהודה עצבה מביא בפנינו תמונות והבזקים מילדותו בשכונה ובחצר הירושלמית בשנות השישים השבעים בירושלים.
תסכית רדיו מצולם - ירושלים ומאהביההפעם סיפורה של 'ירושלים ומאהביה' זוכה לגירסה מתועדת בוידיאו במסגרת פסטיבל מספרי הסיפורים שנערך בגבעתיים ב 2014.
נשיקות מן הכותלסיפור זה תועד והוקלט פרויקט שכלל איסוף סיפורים בכותל, לפני שנים. עיקרו של הסיפור מובא כאן כפי שסופר על ידי הרב פרלא שהיה רב הכותל.
גבינת עגנון פורסם במדור הספרותי, בעיתון הארץ ב – 7.3.91 .תיעוד שיחה מתוך ארכיון ההקלטות שלי ואשר יש בה משהו מעולם סיפורי החסידים. "שליח מצווה" "משלוח מנות" ואהבת הבריות. הקלטה ורישום: יהודה עצבה.
אגדת ששת הימים ושבעת השעריםאנו מביאים את 'אגדת ששת הימים ושבעת השערים' שכתב הנשיא החמישי של מדינת ישראל מר יצחק נבון. זאת בביצועו של יהודה עצבה.
קבצנות בכותלהפעם מתעד יהודה עצבה את סיפורו של מר חיים אבגי על קבצנות בכותל.
תסכית הרדיו: ירושלים ומאהביהירושלים ומאהביה נכתב תחילה כתסריט ושונה לאחר מכן לגירסת תסכית רדיו. התסכית נכתב על ידי יהודה עצבה. משתתפים: יצחק נוי, עליזה רוזן, יצחק אלפרט, מוטי ברכאן ויוסי קינן. בימוי: מוטי ברכאן.התסכית שודר לראשו...
הנשיא בעמדת השמירההמספרת והרושמת נגה קופלביץ' מציינת כי שמעה את הסיפור הזה במפגש עם עמוס עוז שנערך בספריית דימונה בחודש מאי 2012 - חודש הספר. בסיום הסיפור אמר עמוס עוז: זאת הפעם הראשונה שאני מספר על האירוע הזה. והיא מ...
גירסה לסיפור 'החליפה' בספרדית- El trajeילידת בבואנוס איירס. עלתה ארצה בשנת 1982. חברת קיבוץ 'בית קשת'. מתרגמת סיפורים מספרדית לעברית. עולם הסיפורים קרוב ללבה. מגישה סיפורים בספרדית ברדיו האינטרנטי: Radio keshet Israel en espaol y portugu...
סוד הפסים הלבנים גירסה קוליתאנו מביאים גירסה מוקלטת של הסיפור 'סוד הפסים הלבנים' מאת יהודה עצבה.
האזנה לאוסף סיפורים ירושלמיםהחלטנו באתר למספרי סיפורים, להגיש לכם מתנה מיוחדת לכבוד יום ירושלים, אוסף סיפורי ילדות ירושלמית מאותם ימים שבהם לא היה כלום-אבל היה הכל. סיפורים על משחקי הילדות, מוכר הקרח, תותח הדוידקה, השפה הירושלמי...
הרב שמחה רז וסיפוריובתיקייה זו נרכז סיפורים הקשורים בדמויות ומיוחדות לצד דמותו המרתקת והייחודית של הרב אריה לוין. במשך הזמן נשאף להביא עוד סיפורים אודות דמויות נוספות. נשמח לשיתוף פעולה מצד הקוראים והגולשים. 


הצג את כל 83 הסיפורים

 
|