כריכת ספרו של דרויאנוב

דרויאנוב במשפחה

נכתב על ידי: שרה ברטפלד

לצפייה בסרטון דרויאנוב במשפחה:


הדודים שלי נהגו להתאסף בבית של הדוד לייבל. בכל חג, בכל אירוע, בבר מצווה בחתונה, בכל אירוע שהוא והיו נוהגים אחרי ששתו כוסית אחת או שתיים כטוב ליבם ביין, היו נוהגים לספר סיפורים שהיו מתחילים -'אצלנו בבית' ביי אונדז אין דער היים 'והיו מספרים אולי חצי שעה כל סיפור. כי כל אחד זכר משהו אחר. היו מספרים ו צוחקים על הגיבן גערבאטע או הויקערדיקער.  לאנשים בעיירה היו תמיד כינויים, שמות לא היו להם – אתה זוכר די גערבאטע? זו הגיבנת?. אתה זוכר ד בוציאן זה הגבוה. אתה זוכר די תוחוסוואטע פונים, זאת אומרת 'פני תחת' דוד לייבע אמר שלא יפה להגיד 'פני תחת' אז יותר יפה שיגידו פנים וי א' נאכט טאפ פני סיר לילה.

ככה זה, היו ממשיכים ומפליגים בסיפורים והיו מספרים בלי סוף. אבל, יום אחד מצאתי אחרי כל הסיפורים ישבתי וקראתי את הסיפורים של דרואינוב קראתי והפכתי אותו שמאלה ימינה ושמאלה.
נשתלתי בכסא. חשבתי לעצמי איזה גזלן בן גזלן הוא גנב לדודים שלי את כל הסיפורים. כבר לא היה לי את מי לשאול. טלפנתי לדוד היחידי שנשאר בחיים, לאבריימלה ואני אומרת לו – אבריימלה דו ביסט א-גנב א-גזלן, אתם גנבתם לדרויאנוב את כל הסיפורים שלו. – אה, הוא אומר לי טפשה, מה את לא מבינה? הוא הנציח את הסיפורים שלנו אצלו. זה הסיפורים שלנו!
 
אז כשאתם קוראים את דרויאנוב כשאתם קוראים, תדעו לכם הוא הנציח את הדודים שלי!
יהודה . אתה מורה מדהים,
  עוד כמה תיקונים . 1 כטוב ליבם ביין ולא בבית.
 2. אתה זוכר די גערבאטע? זו הגיבנת?
  3. די תוחוסוואטע  , זהו סדר הכתיבה.
  האם הסיפורים לאינטרנט חיביים להיות קצרים?
 אין מקום לסיפורים יותר ארוכים?
  ושוב תודה לך

© כל הזכויות שמורות
י"ד, תמוז, תש"ע. 25.7.10
7. מקסים!
מאת: אביגיל 11/07/2011
הגשה מלאת חן.
6. ריגשתם אותי ביותר
מאת: שרה 30/07/2010
כך נולד לו סיפור ספונטני .סיפורים מצולמים חשובים למספר כדי שיתקן את הנדרש לשיפור, שפה, מימיקה, קול, ישיבה , או עמידה .לסיפור זה יש המשך משפחתי. ותגובתו של אחייני יניב מפתיעה . סיפורים אישיים שיכיים לסוגה המועדפת עליי. כי הם תבנית נוף מולדתי.
5. די מעשה מיט דרויאנוב
מאת: יוכבד נוימן 27/07/2010
די הוסט אזוי שיין דיר ציילט אז איך הוב אזוי געלאכט אונד כמעט געמאכט אין די הויזען דה הוי
4. שרה - דודתי היקרה
מאת: רבקה אביב 26/07/2010
שרה שרה, כשצפיתי בך ושמעתי אותך בהתלהבות,בשקיקה ובסקרנות הייתי בטוחה במאת האחוזים שאת דודתי שרה והסיפורים הם שלנו של משפחתינו ובכן יקירה זאת משפחתך וגם דוריאנוב אתם אלה ש"גנבתם לנו את הסיפורים"???!!!!!!!אבל משפחתינו סולחת לכם כי מסתבר שכל הסיפורים שייכים לאותה "קסטרליבקה" ועליהם גדלנו.
3. שרל'ה המקסימה
מאת: אילן ענבר 25/07/2010
ככה בקצרה החזרת אותי לבית אבא לימי שבת אחר הצהריים כשהדודים היו מתכנסים לשתות אצלינו כוס תה ולטעום מהעוגות המשובחות של אימי ואז כמובן לספר על העיירה בפולין-תודה
2. הספורים של דרויאנב
מאת: רינה 24/07/2010
הפלאת לעשות. המשיכי להנות אותנו
1. נהדר
מאת: friiman yaniv 24/07/2010
שרלה פשוט יפה אם יש עוד כאלה אשמח לקבל
הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|