סיפורים נוספים:
המספרת נוגה קופלביץ, במרכז. מוזיאון חצר היישוב הישן

עצים בלי שורשים

נכתב על ידי: נגה קופלביץ'

בתקופת התורכים הפחה היה אמור להגיע לביקור בתל-אביב. לקראת הביקור הוציא ראש העיר דיזנגוף הוראה להוריד עצים מכל הכפרים והשכונות בסביבה ולשים אותם לאורך הכביש וכך דמה הרחוב לשדרה. הפחה התרשם מן המראה היפה והביקור עבר בהצלחה.

כעבור מספר שנים התחלף השלטון ואז הנציב הבריטי היה אמור להגיע לביקור. אמר דיזנגוף לחזור על אותה פעולה ושוב כרתו עצים והעמידו אותם בשורה לאורך הרחוב אך הפעם מישהו נשען על אחד העצים. העץ קרס ואז כל העצים נפלו כמו שורה של אבני דומינו. אמר הנציב הבריטי לדיזנגוף: רק עץ עם שורשים יכול להחזיק מעמד.

הערת המספרת: את הסיפור הזה שמעתי מפי אליהו הכהן במופע עיר קטנה ואנשים בה מעט בפסטיבל מספרי הסיפורים בגבעתיים בתאריך 16 לאוקטובר 2008. הסיפור הזה הזכיר לי את הסיפורים: "המתנה של דיזנגוף" ו"הברז" כי המשפט המסיים דומה.

 

© כל הזכויות שמורות
חול המועד, סוכות, תשס"ט.
5. עץ ללא שורשים
מאת: משפחה 23/06/2012
והיה כעץ שתול על פלגי מים אדם עם דורשים דת אמת ויושר יצליח tomer kol tampa fl
4. התמונה שהרשימה אותי
מאת: גילה דורנשטיין 24/07/2010
שלום לך נגה. הסיפור על העצים מאד יפה. הוא אכן מזכיר את סיפור דיזנגוף ושבט העזזמה, הבדווי, שאהבתי... אבל התמונה שבחרתם לשלב - מדהימה! שמתם לב שהעץ ממש נראה כ"רקדנית". כאדם. אם יעלה למישהו איזה רעיון לכתוב סיפור על כך - זה יהיה נפלא בעיני "כי האדם עץ השדה". וכשמחוברים למקורות, לשורשים, אז באמת מרגישים שמחה אדירה עד כדי רקוד.
3. הגוי מול היהודי
מאת: גילה 25/01/2010
בכל זמן ובכל מצב אנשים מנסים לבצע רעיונות הקלים לביצוע מבלי להתחשב באחר. חבל רק שהנציב הבריטי - הגוי, היה צריך לומר ליהודי החכם, מה חשוב יותר לשתול.
2. נחמד
מאת: אסתר 19/01/2010
לפי דעתי יש לו עומק לסיפור . שצריך להתחבר לשורשים שלך ,להסטוריה והמולדת של העם שלך. (עץ משפחה- השורשים הם הסבא והסבתא ...)
1. מקסיםם
מאת: עדי 29/12/2009
תודה על הסיפור הוא עזר לי בש.ב
הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|