סיפורים נוספים:


צלליות של חיות

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי בעלי חיים

סיפורי בעלי חיים

בעלי חיים שמשו מאז ומעולם בסיפורי עם רבים. אנו מייחסים לבעלי החיים תכונות המשמשות למספרי הסיפורים כלי להביא סיפורים שיש בהם ביקורת על הממשל, או על דמויות אחרות בחברה.

מוסר השכל, הומור, אכזריות וידידות, כל אלה ותכונות רבות אחרות קיימים בסיפורי בעלי חיים. נוסחת הסיפור יכולה להתקיים בגירסאות רבות, במרחבי תרבות שונים ובשפות רבות אחרות.

הנמר והכלבסיפור שרשמתי מפי ד"ר עומר מיזאלי. סופר בסדנת הידברות של יהודים וערבים.
מלכודת עכברים.הסיפור מביא עמו חכמת חיים ומוסר השכל שעיקרו עזרה לזולת בכל מקרה ובכל מצב.
קדחתהמספר יוסי אהרונסון מביא סיפור נוסף בסדרת סיפורי בעלי החיים שהוא כותב בימים אלה. הפעם הסאטירה שלו מדגישה את חשיבות הפגיעה שיכול גם יצור קטן כייתוש לגרום אם פוגעים בו. מסקנת הסיפור היא, שיש להתייחס אל ...
השועל אוסר והעכבר מתירסיפור זה נשלח על ידי הרושם והמספר המסור יענקלה בהט. הוא שובץ באתר ב- יא', תשרי, תשס"ח.23.9.07.
הזבובסיפור שהוא למעשה מונולוג אשר נכתב בהשראת תחרות סיפורים יהודיים בשם 'אגדתא'. מקורו של הסיפור בראיון שנערך לנשיא אובמה, באותו ראיון מציק זבובון לנשיא. זה אינו מאבד עשתונותיו ובמחי כף אחת מועך את הזבוב. ...
האריה יוצא לחופשההשחקן והמספר מוטי ברכאן מביא בשיחה טלפונית, את הסיפור על האריה שביקש למצוא לו מחליף. הסיפור בא מעולם החיות ומשליך כמובן עלינו כבני אדם.
הצייד והציפור גרסת וידאומובאת כאן גירסה מצולמת לסיפור העממי 'הצייד והציפור' מספר: יהודה עצבה, צילום: אמציה דויטש.
מפי הסוסהפעם אנו מביאים סיפור בשפת הסוסים. הם ודאי הבינו איש את רעהו ואנחנו?
גמל שלמהאנו מביאים פרטים מרתקים מהמעט הידוע לנו על החרק היפהפה 'גמל שלמה' נציין כי צילום גמל שלמה המצורף הוא פרי עבודתה של האומנית מירה פרי.
האריה מבקש מחליףעוד סיפור המביא דרך דמויות החיות ביער את התכונות האנושיות שבנו ומאפשר למספר לעשות ביקורת פוליטית מבלי להזכיר שמות ולהתייחס ישירות לבעלי הדבר. סיפור שאחת מגרסאותיו שמעתי משחקן הרדיו מוטי ברכאן ועיבדתי ...
העכבר והאריהסיפורו של המספר צביקה ויניק כפי שתועד במפגש הראשון של הסדנה למספרי סיפורים בבית הלוחם בתל אביב. הסיפור מביא עמו מוסר השכל רב וחיוך בצידו. סיפור חיות ובעלי חיים הם רווחים מאוד בתרבויות העמים ומהווים כל...
התזה של השפן סיפור זה בא להמחיש את חשיבותו של האדם שאתה הנכון במקום הנכון. 
המלך, הרמב"ם והחתול.סיפור שנשלח על ידי המספרת והרושמת שחרזדה
העכבר שחיפש כלה גירסה נוספתבאחת הסדנאות למספרי סיפורים ביקשתי מהמשתתפים להביא גירסה משלהם לגירסת הסיפור של רבי ברכיה הנקדן בן המאה השתים עשרה. להלן גירסתו של המספר המוכשר שמוליק כהן, מספר עממי וטבעי בעל דמיון וכושר סיפורי יוצא ...
סיפור על סוס ושמו ג'וניאנו מביאים אנקדוטה סיפורית הממחישה את אהבת האדם, במקרה הזה סבתא דבורה לחיות הבית. חתולים וסוס מקבלים ממנה אהבה ויחס אנושיים לדוגמה. חשוב שנציין כי הסיפור תועד על ידי יהודה עצבה כאורח בביתו של מוטי דסק...
הנוכלים החמור ובעליו התמיםהנוכלים החמור ובעליו התמים. אחת מגרסאות רבות של סיפור עממי זה. נשלחה על ידי איציק קורן ושובצה באתר ב - יג', חשון, תשס"ט. 11.11.08.
הטווס והעורב

סיפור המביא את חשיבות היופי מול חשיבות החופש. מסקנת הסיפור היא פשוטה: עלינו לקבל עצמנו כמות שאנו?

הנחש ובעל הלשוןסיפור זה לקוח מתוך: חריסתומיה – ספר מקרא ולימוד לחדרים לבתי ספר ולבית, חלק שני, וילנא 1871. הסיפור שובץ באתר ב - ז', טבת, תשס"ח. 16.12.07.
העורב הלבן - קרח מכאן ומכאן.סיפור זה נשלח על ידי הרושמת המסורה באתר שחרזדה. הסיפור שובץ באתר ביום ז' בתמוז, תשס"ז. 22.7.07.
הברווזון המכוער: מאת יובל שמעוניגרסה של סיפורו של הברווזון המכוער המגלה שהוא בעצם ברבור נהדר.סיפור זה נשלח בעילום שם אלינו. אנחנו כמובן נשמח אם השולח יאשר פרסום שמו. הסיפור שובץ באתר ב - ח' שבט, תשס"ח. 15.1.08.
האריה ושלושת השווריםובו יסופר על אריה רעב שראה שלושה שוורים רועים באחו. שור אדום, שור לבן ושור שחור. האריה פחד משלושתם יחד, על כן הכין תכנית כיצד לטרוף אותם אחד אחד.
הכלב ונתח הבשרסיפור עממי זה הוא אחד מגירסאות רבות לסיפור זה. הסיפור נשלח על ידי הרושם עטר רון-סמי ושובץ באתר במוצ"ש יא'אלול, תשס"ז. 24.8.07.
הזאב והעורבסיפור זה משתלב באוצר סיפורי בעלי חיים שבאתר. הסיפור נשלח ושובץ באתר בתאריך ב' אב, תשס"ז. 14.8.07. נשלח על ידי עטר רון-סמי.
השועל והחסידהסיפור זה נשלח על ידי הגולש דניאל צימבלר ועודכן באתר ב- ד', סיוון, תשס"ז. ה- 21.5.07.
הצפור וגוזליה. מאת מרגלית טובי.המספרת מרגלית טובי בוגרת האוניברסיטה העברית במגמת פולקלור. מספרת שנים רבות, מופיעה על הבמה בעיקר בסיפורים אישיים. עורכת ומגישה עם גילה חסיד, המוסיקאית את "אלתרמן בנעלי בית" ואת "DULCE DE LADINO.
החסידה והשועל. מאת דניאל צימבלר.עוד אחד מסיפורי בעלי החיים המתובלים בהומור וחכמה גם יחד. קצר ולעניין.
תרנגול כפרותסיפור המסופר דרך עיניה של ילדה על מנהג הכפרות.
מעשה בעכבר שנפשו איוותה לאישה.מובאת גירסת הסיפור 'גבה מעל גבה' של רבי ברכיה הנקדן בן המאה השתים עשרה. גיבור סיפורינו עכבר אחד שהלך לחפש אישה. הוא רצה אישה חכמה, יפה, עשירה, חזקה וממעטת בהוצאות. חיפש בכל העולם ולבסוף מצא. את מי? על...
החמור, השועל והאריהסיפור חוכמה הבא להדגיש את הסטירה הקיימת בסיפורי בעלי חיים המאפשרת לנו לבטא את הביקורת שלנו על העומד בראש המערכת השילטונית, זאת מבלי להיפגע ובדרך מתוחכמת הרומזת למי הכוונה.
הצייד והציפורזהו סיפור עם ומוסר השכל בצידו עבור כולנו, שהרי כולנו ציידים בדרך זו או אחרת. גירסה קולית מספר יהודה עצבה.
מעשה בחמור שמכר מלפפוניםזהו סיפור שתועד על ידי כפי שסופר על ידי המספר העממי נעים בכבוד, מטבע הדברים שמרנו על לשון המספר בסיפור.
מעשה בשני חמוריםהתלבטותו של בעל החמורים.
 
|