סיפורים נוספים:

דוד בן גוריון ומנחם בגין

נכתב על ידי: יהודה עצבה

מספר: יהודה עצבה:


 

ההצגה הכי טובה בעיר הייתה כשבגין היה מגיע לכיכר מנורה בירושלים.  גברת רוזנצויג סחבה את ששת ילדיה, הצבעי חוברה הגיע עם האופנים והסולם של הסיד. הסבלים הכורדים מרחוב הסולל ישבו במקום הכי טוב קרוב לבמה וכל ילדי ישיבת עץ חיים הסתובבו ומילאו את הכיכר. אוהדי בית"ר הריעו בקולי קולות "בגין לשלטון"
כשבגין היה עומד על הבמה מיד הושלך הס. לא אשכח את הוויכוח הקשה באותם ימים של "מיהו יהודי" ואני שומע את קולו: - יש אנשים ששואלים מי הוא יהודי? פיינשטין וברזני לא שאלו מי הוא יהודי לפני שמתו על קידוש השם.
פיינשטין האשכנזי  וברזני הכורדי שישבו בתא קטן ואפל, הם לא שאלו מיהו יהודי לפני שפוצצו את עצמם ברימון ומתו על קידוש השם. הם לא שאלו מי הוא יהודי? חזר והרעים קולו של מנחם בגין וחדר ללבבות של כולנו.
 והיה לו חוש הומור מיוחד למנחם בגין. כשרצה לתקוף את המדיניות הכלכלית של הממשלה עלה פעם לבמה וקרא - נשברו חוקי הפיסיקה במדינת ישראל, נשברו חוקי הפיסיקה. בידוע שכל מה ששמים על ים המלח צף, והנה ממשלת ישראל שמה מאות אלפי דולרים בים המלח לפיתוח ים המלח והכל שקע. נשברו חוקי הפיסיקה.
גם אצל דוד בן גוריון היו העניינים הפוכים לעיתים. כשכולם הלכו על הרגליים ראש הממשלה דוד בן גוריון אהב לעמוד על הראש.
דוד בן גוריון, נתן הרגשה שיש בעל בית במדינה. קם בבוקר, לבש חולצה חקי ומכנסי חקי וכולנו כמוהו לבשנו מותג אחד. מפעל בגדים אחד בארץ תוצרת כחול לבן. "אתא" ראשי תבות "אריג תוצרת ארצנו" והיה גם הג'ינגל "מלמעלה עד למטה את וגם אני ואתה"
.
לדוד בן גוריון הייתה הזכות להכריז על הקמת המדינה. האיש הזה לא עשה חשבון עם האו"ם,הוא  טבע את המושג 'אום שמום' הוא הבטיח מאה לירות לכל משפחה שיש לה עשרה ילדים. התימנים אהבו אותו יותר מכולם כי ממילא הם הביאו עשרה ילדים. הוא אהב את התימנים והם אהבו אותו. היה לו ממש רומן איתם, הוא חלם שיום יבוא ויהיה לנו רמטכ"ל תימני. בשעותיו הקשות שר לו זכריה בן עזרא ( בשירו של יעקב אורלנד ) 'אמרתי לו תשמע אדון למה נפלו פניך, כל עוד קיים האל עליון זכריה אחריך'

אכן אלה היו מנהיגים שחיו למענינו ודאגו קודם כל למדינה ורק אחר כך לביתם.

שובץ באתר ב -  26.2.08  כ', אדר, א' תשס"ח.
 

דוד בן גוריון ומנחם בגין
© כל הזכויות שמורות

2. בן גוריון אהב תימנים
מאת: אורי 22/04/2017
כמו שאהבו תימנים במושבה כנרת.
1. בן-גוריון ובגין תחת קורת גג אח
מאת: חיים אנלין 12/02/2010
רצה הגורל ואני נולדתי לאם מפא"יניקית ואב חירותניק. בכל מערכת בחירות היינו הולכים כל המשפחה לכיכר מלכי ישראל לשמוע את בן-גוריון נואם, ואח"כ לכיכר מוגרבי לשמוע את בגין. לבסוף היינו חוזרים הביתה, "מנתחים" את הנאומים בלי הרדמה, והולכים לישון כשאנו מתפוצצים מצחוק...
 
|