סיפורים נוספים:
מתי לנדנר וחלה ענקית

עין העצמאות

 את מאפיית לנדנר הקים ר' משה דוב לנדנר ז"ל. בני המשפחה סייעו בעבודת האפייה, ולימים המשיך בעבודה הבן ר' זלמן לנדנר, מי שזכה לכינוי 'מוכתר הקהילה האשכנזית'.
 

המאפייה התמחתה בסוגי מאפה רבים. החלה הראשונה נאפתה בצורת מנורה ונשלחה לנציב העליון הבריטי , והוא העביר אותה ללונדון.

צילום החלה הנמצאת במוזיאון חצר היישוב הישן בירושלים.
 

 ביום העצמאות הראשון למדינה נערכה תחרות אפיית חלות. מאפיית לנדנר אפתה חלה בצורת האות עי"ן המסמלת את העצמאות, וזכתה במקום הראשון. ביום העצמאות ה-37 למדינת ישראל נאפתה חנוכייה מיוחדת ונשלחה לנשיא יצחק נבון.

הסיפור נרשם במועדון מספרי הסיפורים הירושלמיים מפי המספר והאופה מתי לנדנר.


משפחת לנדנר על פי הצילום השמור במאפייה.
© כל הזכויות שמורות

3. חפש את האשה...
מאת: samuel shamir 26/03/2011
מאחורי כל גבר מצליח עומדת אשה!!! יש לציין במיוחד את דורה היקרה! האשה שלצידו לאורך כל הדרך , הצניעות, היושר וההגינות הביאו את משפחת לנדנר לראש הפירמידה החברתית!! העשייה כל השנים ב ע ש ר אצבעות!!! יהי רצון שהנכדים ו ..הנינים ימשיכו לתפארת המשפחה המסורה!!! בשם -מועדון מטיילי שמוליק שמיר- הרש'ש ורעייתו וכל יקירי ירושלים.
2. יוספטל 4/7 עפולה 18338
מאת: שלו יונה 26/03/2011
התרגשתי מאד לראות את משפחתי האהובה, גם אני בן של אופה ולכן הענין קרוב אלי במיוחד. כמו כן מתי ודורה אשתו משפחה יקרה מאד שלי. הם מפנקים אותנו בחלות נפלאות בכל אירוע משפחתי. כולנו אוהבים אותם.
1. השירים והחזנות מאחורי החלות!
מאת: הרש'ש וב'ב ורוחל'ה היקרה 02/04/2011
יש לציין ששבת ח'ו שלא היו חלות של משפחת לנדנר על שולחנינו היתה שבת עצובה מאוד!! החלות של משפחת מתי ודורה היקרה עד היום מכניסים גישמעק און שימחה! וזאת למה? כי בזמן האפייה מתייצב מתי לנדנר במרכז ופוצח בשירי ש'ק הנכנסים ישר לבצק...ולתנור הלוהט...וכל חלה יוצאת עם ניגון אחר להביא את שמחת השבתות והחגים גם לחולים וניזקקים שהשימחה רחוקה מהם!!! צאו וראו מה גדולתם של מתי ודורה תמיד עם חיוך ושימחה לעזרה לזולת!! יש להמליץ על מתי לנדנר כיקיר ירושלים ללשכת ראש העיר אמן כן יהי רצון!!! הרש'ש הממליץ ללא כל חשש... חג פסח כשר ושמח
 
|