בחתונת בנו של הרב ישראל גליס.

עין תחת עין

בעתון "הצופה לילדים" שהופיע לפני למעלה מ – 50 שנה נכתב הסיפור הבא:

 ליהודי עשיר אחד אירע נס גדול. כדי להודות על הנס הוא החליט לתרום לבית הכנסת ספר תורה מהודר. הוא קנה את עורות הקלף היקרים ביותר, ושכר את סופר הסת"ם היקר ביותר לכתיבת ספר התורה.

 לאחר שנשלמה כתיבת ספר התורה פנה התורם לשלושה מגיהים וביקש מהם לעשות הגהה מדוקדקת של הספר. התורם התחייב לשלם למגיהים שכר גבוה, והבטיח לכל אחד מהם בונוס של 10,000 דולר על כל שגיאה שהם ימצאו בספר התורה.

 שלושת המגיהים הגיהו את ספר התורה ביסודיות ולא מצאו בו כל שגיאה. אולם אחד המגיהים רצה לקבל את הבונוס בכל מחיר, לכן הוא ביצע בזדון תיקון בפסוק שבספר שמות בו נכתב "עין תחת עין" ע"י מחיקת האות ע' פעם אחת, וכתיבת האות י' במקומה, כך שנשאר כתוב בספר התורה "עין תחת יין".

 המגיה הרמאי קיבל את הבונוס, אך לבו של התורם נשבר, בהבינו כי מתנתו אינה רצויה. ספר התורה תוקן והוכנס לבית הכנסת, אך ללא חגיגה כמקובל בהכנסת ספר תורה חדש לבית כנסת.

 כעבור זמן מה, בפרשת "משפטים" שבה נכתב הפסוק "עין תחת עין" נקרא המגיה הרמאי לעלות לתורה, באותו קטע של הפרשה שבו מופיע הפסוק "עין תחת עין". והנה כאשר קרא הקורא בתורה את הפסוק "עין תחת עין" נשבר לפתע המעקה של עזרת הנשים שבבית הכנסת, ופיסת עץ של המעקה נפלה, ננעצה בעינו של המגיה הרמאי, והמגיה הנ"ל איבד את עינו.

הסיפור נשלח על ידי ישראל גלעדי.

הייתה זו המחשה  מעשית של הפסוק "עין תחת עין".
 


© כל הזכויות שמורות

2. עין תחת עין
מאת: רבי נחמן מברסלו 01/12/2011
מגיע לרמאי איזה סיפור מדהים אני מת על סיפורי כאלה
1. מחירה של אות "ע"
מאת: נמרדי יוסף 24/01/2009
כל הכבוד. הרמאי קיבל שאת שכרו משמים. העין שלו נעקרה בדיוק כמו שעקר במו ידיו את ה"ע" מספר התורה.
 
|