פרח 'בת שבע' צילום: יהודה עצבה

עינן הגנן

נכתב על ידי: יונתן מזרחי

לאחר שירדו לארצנו גשמי הברכה ---- לגנן עינן מצפה בגינה הרבה מלאכה לאחר כמה חודשים שהעצים בשלכת -- הגזעים נראו כאילו הזמן עצר מלכת.
עינן אסף את העלים היבשים במגרפה --- ומילא שקים שהיו עמוסים לעייפה. בראשון עבד בגינות בכמה שכונות --- משאית העירייה צריכה את הגזם לפנות. פה התחיל לעבוד עינן מנס ציונה -- כאן גזם חתך זימר כיסח, גינה אחר גינה על המדרכה שם הזרדים והענפים -- ולמחרת עינן המשיך למקומות נוספים והנה הגיע הפקח ונתן קנס לדיירים --- שבמדרכה שלהם גזם הם משאירים ואם יפנו הגזם לחצר שלהם בחזרה --- הקנס יבוטל ,כי לפקח לא תהיה ברירה. כמות הגזם והעצים הייתה עצומה --- והתעוררה בבניין הדירות ממש מהומה. ואמרו לעינן: הוצאת על דעת עצמך--- לא שאלת ולכן אדוני הגנן זו אשמתך, אם מאיתנו אתה עינן הגנן תתעלם-- ממשכורתך יקוזז הקנס כי אותו תשלם.
עינן החזיר את המצב מיד כפי שהיה ---וסבר כי הנה ברוך ה' הוא פתר הבעיה ואז אמרו לו מחר המשאית מפנה --- ועינן הגנן חש שהוא לריק עבד והתענה. כי כאשר מגיעה שעת בין הערביים --- הצטרך להוציא הגזם הזה ממש פעמיים ואומנם הוציא העצים מבלי לומר מילה – לקח את מה שקרה בחיוב ולא בשלילה.
סך הכול בגדול זו הייתה אשמתו ---- ולכן לקח עינן את המצב על אחריותו. כשראו הדיירים שעינן בחור לעניין --- החליט הועד שיהיה גנן קבוע של הבניין ואכן הוא עשה גינה יפה ומטופחת. ---- כל שבועיים את הדשא כיסח במכסחת. תוך חודש הגינה לבשה צורה חדשה ---וזה כמובן שיפר לדיירים את ההרגשה.
הכניסה לבניין נראתה מאוד מרשימה – הכול צבעוני וירוק בצורה כה מדהימה. כל מי שעבר התפעל והתרשם לטובה---- בטוח שהגנן השקיע פה הרבה אהבה.
מאז נוספו לעינן גינות רבות נוספות -- שהוא ועובדיו הפכו אותן ליותר יפות.

 

 


גינת פרחים. צילום: יהודה עצבה
© כל הזכויות שמורות
27.8.14
 
|