נוף בקיבוץ צובה

הדורבן מפינת החי

נכתב על ידי: בינה מפינת החי

מספרת בינה מפינת החי של קיפצובה:הפינת חי זה כמו רוב פינות חי היה פה עיזים, אלפקות, ברווזים. עכשיו זה כמעט סגור. היה פה דורבן שקראו לו 'פיקלס'. מן הסתם, הוא הושאל מגן החיות התנכי. הוא הגיע אלינו בתור תינוק קטן, קטן. הוא היה לבקן אז כנראה אימא שלו נטשה אותו מישהו הגמיע אותו בקבוקי חלב. שם הוא לא מצא את מקומו עבר אלינו והוא היה מקסים, אם אתה יכול לתאר לעצמך חיה מלאה קוצים, אוזניים קטנטנות ורודות, רגליים מאוד גסות ושיניים מאוד גדולות ושפם לבן. הדורבן הזה היה בא אלינו והיה מת לאכול בטנים.
בהתחלה מאוד פחדתי. יש את הקוצים האלה, מין דמות כזאת.והוא היה בא ומנענע ומרשרש עם הקוצים שלו. למדנו עם הזמן שאפשר לבוא אליו ולפתוח את היד והוא היה בא ומרחרח בעדינות ולוקח את הבוטן בעדינות היה לו אף מרובע ורודה כזאת והיה מרחרח בעדינות ולוקח את הבוטן אחד אחד עם השיניים הגדולות ולא היית מרגיש בכלל את הפה שלו עם היד שלך. מה שהוא הכי אהב אחר כך היה נצמד אלינו, הסתבר שהקוצים שלו מאוד רכים, אתה יכול ללטף אותו חד כיוונית. גילינו שיש לו אוזן קטן ורוד עירום כאילו אין לו שערות, שהוא אוהב מאוד שמגרדים לו על צד האוזן ואז גילינו שהוא מחבק. מה זה מחבק?
יש לך דורבן עם כל הקוצים והצורת רגליים שלו מטפס עם שתי הרגליים שלו ואתה עוד מעט חושב שהוא לוקח ממך ביס. ופתאום אתה מרגיש שהוא שם את הרגליים סביבך ונשען עליך ככה כמו איזה חתול או כלב, ממש חמוד.
ואז אנשים היו באים לראות איך הוא מתנהג. והייתי נכנסת איתו ככה קוראת לו 'פיקלס' ולא האמינו שהוא יבוא ואז התחילו : אם הוא זורק קוצים הוא לא מסוכן? ואז הייתי עושה לו את הקטע עם הבוטן ואז מגרד לו באוזן והוא היה מטה את הראש בצד ואז הייתי עושה לו צמות. מה זה לעשות צמות לדורבן? השערות שלו זה הקוצים בראש ולעשות עם הקוצים כמה כאלה צמות שבולטות החוצה ואז אנשים ראו שזה משהו חמוד.

פעם אחת הוא ברח, נסעתי אז לתאילנד והוא ברח. והם היו עובדים בחצר וכנראה היה חור ברשת והוא נעלם. היה עוד עובד מצובה שהוא אהב אותו והוא אמר : איפוא כבר דורבן יכול ללכת שהוא מפונק, אוכל ירקות. הוא מצא אותו מעבר לקפצובה מסתובב. כמו הסיפור הזה 'הנזל וגרטל' בגרמנית,  'עמי ותמי' כזה. כדי לשכנע את 'פיקלס' לבוא אחריו הוא בא עם שורה של בוטנים ובאיזה שלב הוא ( הדורבן) רץ אחריו כמו כלב והוא חזר איתו לכלוב ונכנס..
 
עכשיו לצערי הפינת חי הם סגרו את הרוב, העבירו. ואני מתגעגעת ל'פיקלס', אני מתגעגעת אליו.
 
 
 

המספרת בינה באירוע הסיפורי עצמו
© כל הזכויות שמורות
ב' כסלו, תש"ע. 19.11.09
 
|