בובה מספרת סיפור מספר

על ראש הגנב בוער הכובע

מעשה בעיר אחת שנתברכה בראש עיר למופת. הכול התנהל בה על הצד הטוב ביותר.השומרים הסתובבו בשווקים לשמור על הסדר, והשופטים שפטו למישרין, ולא היו תלונות ולא היו גנבות. עד שלפתע התחילו מתגלות גנבות מרובות,ובעקבותיהן באו התלונות, נפרצו חנויות של צורפים, נגנבו פירות מן הדוכנים ונעלמו בגדים מתוך הארונות בתוך הבתים.

הדבר הפליא מאוד את ראש העיר. הוא הוסיף שומרים ושוטרי – חרש, אך כל עמלם היה לשווא. באין בררה ציווה ראש העיר על השומרים - הלילה בחצות תאסרו כל מי שיימצא משוטט ברחובות העיר. הגנבים יהיו, בוודאי, ביניהם. ומחר תביאו את כולם לפני השופט. באותו לילה נאסרו שבעים איש. נחקרו פעם ופעמיים, אך בשום אופן אי אפשר היה לגלות את האשמים. השאירו אותם בבית הסוהר ימים אחדים, והגנבות פסקו.

סימן שהגנבים נמצאים בין העצורים, חשב ראש העיר, - אך כיצד ניתן לגלותם? לאחר כמה לילות אסף ראש העיר שוב את כולם וחקר אותם, ולאחר גמר החקירה אמר- ועכשיו יכולים אתם ללכת איש - איש לביתו. שמחו האנשים ופנו לעבר הדלת למהר וללכת הבייתה, כשלפתע הרעים ראש העיר בקולו- אבל לא אתם גנבים שכמותכם!! מיד הסתובבו שני אנשים בבהלה, חיוורים ורועדים מן הצעקה, ותלו מבטים שואלים בראש העיר- אסרו אותם! את שני אלה אסרו. צווה ראש העיר- הם הם הגנבים!

הודו השנים ואף גילו את מקום הסתר, שבו החביאו את השלל. העיר שקטה והתושבים חזרו למלאכתם ולשלוותם, הכול בזכות ראש העיר שידע שעל ראש הגנב בוער הכובע.

רשמה: שחרזדה. 
9. וואי אז אתם עושים על זה ש.ב.
מאת: חסוי 22/09/2014
וואי תרגעו אני בכיתה ח ואצלי השיעורים יותר קשים והמבחנים עם אתם הייתם בכיתה ח הייתם סובלים אני ממש רוצה לחזור לגן חחח מוזר אל תתלהבו שאתם עושים על זה ש.ב. אצלי זה יותר גרוע!!!!!!!!!!!!! תעזרו לי להיפטר מי כיתה ח באלי לסיים לימודיה כבר זה כאילו עוד 4 שנים אני בכיתה י"ב ואז מתגייסם מוזר בהצלחה שהיה לכם ושנה טובה ומתוקה :)
8. ל
מאת: חסוי ללא תוכן 22/09/2014
7. על ראש הגנב בוער הכובע
מאת: חסוי 01/09/2013
אני עושה שיעורים על הטקסט הזה עכשיו חחחח דווקא סיפור טוב לפתגם : "על ראש הזנב בוער הכובע"
6. חחחחחחח
מאת: חסוי 13/12/2012
אני בדיוק עושה שיעורים על הטקסט הזה ! חחחחח
5. שמות הגנבים הם
מאת: אליהו שבת 19/10/2012
בגתן ותרש
4. מעניין חחחחחח
מאת: חסוי 09/11/2011
מעניין איך קראו לגנבים חחחחחחחחחחחח
3. זה היה במבחן
מאת: חסוי 19/01/2011
ראיתי את הסיפור הזה במבחן
2. מעניין מי הגנב!!!!!!!!!!!!
מאת: חסוי 19/05/2010
מעניין מי בגנב
1. על ראש הגנב בוער הקובע
מאת: נמרדי יוסף ללא תוכן 08/11/2008
 
|