בובה מספרת סיפור מספר

הראי

נכתב על ידי: מדי בנדו

מספרת: מדי בנדו:

איש אחד צ'ליבי לימן,  הלך ברחוב ופתאום הוא רואה באיזה שהוא מקום תור גדול. אנשים דוחפים נדחפים. הוא אמר: אם יש כל כך הרבה אנשים אני אעמוד בתור גם, אני אחכה, אראה מה מוכרים. רק בסוגריים אני אומר שה בהתחלת אלף שמונה מאות, או לפני זה, כשהמראה לא הייתה עוד קיימת.
יהודה: לא היו מראות בעולם.
מדי: לא היו מראות בעולם. עומד בתור, הגיע התור שלו, נותנים לו משהו, עוטפים בעיתון,  איזה מסגרת כמובן נייר עתון הייתה האריזה. מוציא מהכיס משלם והולך, רץ ממהר מאוד לראות מה יש בפנים ממהר הבייתה. אבל הוא נכנס לחדר, הוא לא רוצה שאשתו תראה. אז הוא נכנס פותח לאט לאט את האריזה מסתכל: papa como stas  ( אבא מה שלומך ? ) כמה זמן לא ראיתי אותך.
יהודה:שפירושו אבא אבא הוא רואה כאילו את האבא שלו.
מדי: את עצמו.
יהודה: הוא רואה את עצמו, אבל הוא חושב שזה האבא שלו.
מדי: זה אבא שלו. לא ראיתי אותך כל כך הרבה זמן. עוטף את העיתון, מחביא את זה למעלה בארון. כל ערב עשה את זה, חיבק נישק ואשתו הסקרנית דרך חור המנעול מסתכלת
מתה מסקרנות.
יהודה: טוב תתרגמי לנו מה הוא אומר לו לעברית.
מדי: כמה זמן לא ראיתי אותך אבא, מחבק אותו, שם אותו בנייר עיתון ולמעלה בארון.
יום אחד הוא נוסע לעניינים, ענייני עסקים, צ'ליבי לימן והאישה מנצלת את ההזדמנות, פותחת את הדלת מטפסת בארון, פותחת את העיתון, לוקחת את המסגרת אה..ה. אימלה בשביל אישה כזאת מכוערת כל לילה הוא מחבק ומנשק. לוקחת את המסגרת טראך מנפצת אותה. ככה אני אלמד אותו לקח.
יהודה: כן, ממי שמעת את זה?
מדי: זה סבא שלי סיפר סיפור של סבא שלו.
יהודה: ובאיזו שפה הוא סיפר את זה ?
מדי: סבא שלי סיפר בבולגרית מתובלת בספרדית. והאיש הזה צ'ליבי לימן זה דמות ידועה של מישהו דמות ידועה, טמבל כזה.
יהודה: ליצן.
מדי: זה סיפור מקסים.

הראי. תמונה מתוך ציור.
© כל הזכויות שמורות
ו', שבט, תשע"ד. 7.1.14
1. תיקון
מאת: יהודה עצבה 08/01/2014
  נשמח אם מישהו מהגולשים יוסיף עוד סיפור המוכר לו הקשור בשם - צ'ליבי לימן.כמו כן נשמח לקבל גירסה נוספת של הסיפור במידה ומוכרת לכם.
 
|