סיפורים נוספים:
צילום זיכרון של רבי אברהם רוקח, זקן הרוקחים בירושלים. נפטר בשנת תרע

איש האמת: מאת יוסף סלע

היה היו מלך ומלכה חשוכי ילדים. התפללו ועשו ככל יכולתם, אבל מהשמים לא הסתייע. בלית ברירה פנו ליועץ הממלכה והלה ייעץ מה שייעץ והמלך אכן עשה כדבריו.

מיד לאחר העצה נתן המלך הוראה לאסוף את כל ילדי הממלכה על מנת לבחור מתוכם מי יהיה המלך הבא ולמעשה בבחינת הבן המאומץ שיהיה להם.

 ביום המיועד הגיעו כל ילדי הממלכה בלווית הוריהם לכיכר העיר והמלך הודיע להם כי עומד להתקיים תחרות בין כולם לבחירת יורש העצר החדש לממלכה.

שאלו כולם – מה עלינו לעשות? השיב המל – פשוט מאוד הנה אנו מחלקים לכם עציצים ודשן ואדמה וכל ילד יקבל זרע ויהיה עליו לזרוע אותו בעציץ לטפל ולטפח אותו ובתום שלושה חודשי טיפול על כל אחד להגיע עם השתיל החדש שלו על מנת שהמלך יבחן ויראה מי הצליח יותר מכולם בעבודה זו.

 טוב כל ילד קיבל את העציץ, הדשן והאדמה והזרע כמובן וחזר לביתו ובתום שלושה חודשים התמלאה הכיכר בעציצים שצמחו בהם שתילי פרחים מרהיבי עין ביופיים.

והמלך עבר ובדק כל שתיל ושתיל, מחמיא לזה על הפרח היפה, לילד שני על גובהו וחוסנו של הפרח וכך עבר מילד לילד. עד שהבחינה עינו של המלך בילד בודד שעמד עם עציץ ריק ושדוף שאין צומח בו דבר.

- הביאו אלי את הילד הזה ציווה המלך ונימה רצינית נשמעה בדבריו. – מה קרה שאל את הילד, מדוע לא הצלחת לגדל שתיל כמו השתילים היפים שאני רואה כאן מסביב, אתה היחידי שנכשלת?

-  אדוני המלך, ניסיתי, השקיתי התפללתי, אבל דבר לא עזר שום דבר לא צמח. האמן לי אדוני המלך שיום יום עמדתי ליד העציץ בתקווה שיצמח משהו, אך לצערי הרב לא הצלחתי.

- זהו יורש העצר שלי, קרא המלך בשמחה להפתעת כולם. דעו לכם שכולכם קיבלת זרעים שנתבשלו וממילא לא היה כל סיכוי שהם ינבטו. לכן הילד הזה הוא איש האמת היחיד בכל הממלכה ולכן אני ממנה אותך למלך אחרי. סיכם המלך את דבריו לתדהמת כל הסובבים אותו.

 הערה: סיפור זה נכתב בשיחה טלפונית עם יוסף סלע ( יוסף המספר ) בטז', שבט, תשס"ח. 23.1.08, בשעות הערב.


© כל הזכויות שמורות

4. חוכמתה של האמת
מאת: אורנה 01/11/2010
סיפור מקסים שיש לו מוסר השכל חשוב. לאמת אין שתי פנים והיא לא משתנה לנוכח הציפיות של האחרים גם אם האחרים הם "מלך". ממש אהבתי....
3. סיפור חכם מאוד
מאת: רבקה אביב 08/10/2010
עבורי הוא סיפור חדש לגמרי התרשמתי ממנו והתפעלתי מאוד בסיפור כה קצר יש הרבה מאוד תוכן,חוכמה,משל ונמשל ובעיקר ללמוד ממנו. תודה רבה למורי היקר וליוסף המספר שאת סיפוריו ילדיי ואני אהבנו לשמוע ולצפות על המרקע לפני הרבה שנים
2. סיפור מקסים. לקחתי אותו לעיתון
מאת: איתמר ללא תוכן 23/06/2009
1. העיקר
מאת: מחפש סיפורים 06/07/2009
יש כמה גרסאות לסיפור זה וכולן מרוממות. אבל אחד הלימודים החשובים ממנו הוא לידע - שהמבחן שלך הוא מה שאמרו לך ולא מה שאתה מצפה. אלה המבחן שלך הוא משהו אחר לגמרי....
 
|