סיפורים נוספים:
צילום זיכרון של רבי אברהם רוקח, זקן הרוקחים בירושלים. נפטר בשנת תרע

ללמוד לשלוט בכעס

 היה היה ילד קטן עם אופי רתחני. אבא שלו נתן לו שק עם מסמרים ואמר לו שבכל פעם שהוא מתפרץ וצועק על אנשים הוא חייב לתקוע מסמר בגדר שמקיפה את ביתם. ביום הראשון. תקע הילד 37 מסמרים בגדר, בשני 35 מסמרים ובשלישי 32 מסמרים. 

במהלך השבועות הבאים, ככל שלמד לשלוט בכעסו ירד מספר המסמרים שהוא תקע בגדר. לאט הוא למד שקל לו יותר לשלוט בכעסו מאשר לתקוע מסמרים בגדר. לבסוף הגיע היום בו הילד לא התפרץ כלל. הוא סיפר את זה לאבא שלו , ואבא שלו אמר לו שעכשיו בכל יום שחולף ובו הוא לא התפרץ ושולט בכעסו הוא צריך לשלוף מסמר אחד מן הגדר.

הימים חלפו ולבסוף הגיע הילד לאביו ואמר לו שכל המסמרים נשלפו מן הגדר. האב אחז בידו של בנו לקח אותו החוצה אל הגדר, ואמר לו - כל הכבוד בני על שלמדת לשלוט בכעסיך, אבל הסתכל נא אל החורים שבגדר, הגדר כבר לעולם לא תהיה כמו שהיא הייתה בהתחלה. כשאתה אומר דברים מתוך כעס , הם משאירים צלקת בדיוק כמו החור שבגדר. אתה יכול לתקוע סכין בגבו של אדם ולמשוך אותה החוצה חזרה , אבל לא משנה כמה פעמים תתנצל הפצע עדיין יישאר שם.
הערת המספר: אחד הסיפורים האהובים עלי אינני יודע את מקורו.

שם המספר: מוקד


© כל הזכויות שמורות

9. יוש
מאת: שוני 30/11/2018
מדהים
8. קול
מאת: ליהיא 15/11/2014
פשוט מגניב
7. למספר 1.
מאת: פלפלונת 27/07/2012
זהו סיפור עם אוסטרלי שמקורו בתרבות האבוריג'ינית (שם לסרפנט יש תפקיד חשוב, והוא מספר את הסיפור תוך המחשה פיזית-ויזואלית) אכן, הנמשל לא קל !!!
6. גם אני שמעתי את הסיפור
מאת: ליטל 09/07/2012
אני גם שמעתי את הסיפור הזה ! אבל הרב אמר והוסיף - שביהדות היכולת לתקן באה על ידי תיקון מלא ! למרות "החור " שנוצר בגדר החור כיאלו מתמלא מעצמו (בהקשר שבין אדם למקום)
5. לפני שנה שמעתי את הסיפור
מאת: שאול 12/02/2012
לפי דעתי הסיפור יפה וטוב כדאי מאוד לעשות את הדבר אם המסמרים רק לא בגדר ולא אם כל כך הרבה מסמרים לילדים שהם לא שולטים בכעס ושבמקום שהילד יכנס לקריזה הוא ילמד לשלוט בכעס אם יש פה מורה כלשהו אני מציע לה לעשות את דבר זה
4. הנזק הוא גם לרתחן
מאת: דינה דנון דאבוש 27/11/2011
סיפור שממחיש מאד במדויק את הפגיעה. כשהיה תיאור של הגדר ממש ראיתילנגד עיני את הצלקות בה. גם זה הפוגע,נפגע וגורם לעצמו נזק.
3. סיפור יפה
מאת: גילעד 17/11/2010
לפי דעתי מוסר ההשכל הוא שאתה יכול לפגוע באנשים ולבקש סליחה אבל לפעמים הפצע בלב נישאר ואז כבר אין מה לעשות
2. יפה
מאת: יסמין אלחן 20/04/2010
אהבתיייייייייייי אני אוהבת את האתר
1. לפני כמה שנים שמעתי את הסיפור
מאת: דניאל 01/04/2009
שמעתי את הסיפור הזה, מהרב וולך ברמת גן, אני לא בטוח, אבל אני חושב שהמקור זה הבעל שם טוב אם זה באמת חשוב לכם אפשר לשאול את הרב וולך
 
|