עובד נקיון. צילום: יהודה עצבה

האיש שאיבד את עבודתו

נכתב על ידי: כותב לא ידוע, נשמח אם יצור אתנו קשר ונעדכן את שמו

לאחר שחיפש מספר חודשים ראה מודעת דרושים של חברת מיקרוסופט המחפשת עובדי נקיון. האיש הגיע לראיון ומנהל כח אדם שאל על פרטיו האישיים, ערך לו מבחן בלטאטא חדרים ובירכו על תוצאות הבחינה. המנהל אמר לו: הג´וב שלך. תן לי את כתובת הדואר האלקטרוני שלך ואעביר לך את המקום והשעה שעליך להתחיל לעבוד.
האיש המיואש השיב שאין לו דואר אלקטרוני. מנהל כח האדם השיב שהוא מצטער מאוד אבל, אם אין לו דואר אלקטרוני הוא אינו קיים באופן וירטואלי. מכיוון שאינו קיים, הוא אינו יכול לתת לו את הג´וב.

האיש יצא מיואש ולא ידע מה לעשות, יש לו רק 2.5$ בכיס. לאחר מחשבה, החליט האיש ללכת לשוק הסיטונאי של פירות וירקות וקנה קופסא של עגבניות במשקל 10 ק"ג.
הוא הלך מבית לבית ומכר כל שני ק"ג בדולר אחד. תוך פחות משעתיים הכפיל את כספו. כך חזר על התהליך עוד שלוש פעמים. לאחר שאכל בעבור 5$ , חזר לביתו עם 15$. . בצורה זו הוא הצליח להתקיים.
כך השכים קום וחזר מאוחר לביתו, כאשר הוא מצליח להכפיל, להשליש ולרבע את כספו ביום אחד. עם הרבה מזל לצידו, הצליח לרכוש טנדר שתוך שנה הוחלף למשאית וכעבור שלוש שנים היה לו צי רכבים.

כעבור חמש שנים האיש הפך לבעל אחת מרשתות השיווק המובילות במדינה. יום אחד קיבל לשיחה סוכן ביטוח חיים שהציע לו פוליסת ביטוח ושאל אותו בתום הפגישה לכתובת הדואר האלקטרוני שלו, על מנת לשלוח לו את הפוליסה. כאשר השיב שאין לו דואר אלקטרוני, ענה לו סוכן הביטוח: "אם אין לך דואר אלקטרוני והקמת כזו אימפריה, איני רוצה לדמיין מה היה לו היה לך דואר אלקטרוני".

השיב לו האיש:
"לו היה לי דואר אלקטרוני הייתי היום עובד נקיון במיקרוסופט" .

אל גירסת הסיפור כפי שמופיעה בסיפורי דרויאנוב.

מול מסך המחשב
© כל הזכויות שמורות
יט', אדר א', תשע"ד. 19.2.14
1. סיפור יפה!!!
מאת: יוחנן 08/12/2015
סיפור יפה!!!
 
|