הפיה

חוטב העצים הישר

נכתב על ידי: שוהם מכלוף

חוטב עצים עמד ביער והתחיל לחטוב עץ לפתע נפל הגרזן מידו היישר לתוך חור גדול באדמה. התייפח חוטב העץ הזקן על הגרזן שנפל לו. לפתע צצה פייה ואמרה לו – אל תדאג ומיד צללה לעומק החור ושבה ועלתה כשגרזן שכולו זהב בידיה. – הא לך הגרזן שלך, אמרה לו.
- אין זה הגרזן שלי השיב לה חוטב העצים. צללה שוב הפייה ומיד חזרה כשגרזן כסף בידיה. – גם הגרזן הזה לא שלי, הסביר לה חוטב העצים, הגרזן שלי, משומש, כולו חלודה. צללה שוב הפייה והגישה לו את הגרזן שלו. הודה לה חוטב העצים על כך.
 
- רגע אמרה לו הפייה על היושר שלך אני נוןתנת לך במתנה גם את גרזן הזהב וגם את גרזן הכסף. חזר חוטב העצים לביתו ועימו שלושת הגרזנים.
 
לאחר כמה ימים עבר חוטב העצים עם אשתו ליד הנהר ולפתע מעדה האישה וצללה במימי הנהר. התחיל חוטב העצים לבכות, ומיד הופיעה הפייה, צללה למעמקי הנהר וחזרה מתוך המים עם אישה יפהפיה, ממש שחקנית קולנוע כמו מרלין מונרו. – זו אשתך? שאלה הפייה.
- כן, השיב חוטב העצים ללא הסוס. הפייה נדהמה ושאלה אותו – מה קרה ליושר שלך? – יושר, יושר. השיב חוטב העצים – אינני רוצה לשוב עם שלוש נשים הביתה, מאיפוא אני אפרנס אותן? אמר חוטב העצים והתרחק עם האישה היפה לביתו.
 
 

ליד הנהר
© כל הזכויות שמורות
ח', תמוז, תשע"א. 10.7.11
1. חוטב עצים
מאת: אתי אסתר הדסה מ. נחמיה/דניאל 19/11/2011
מקסים
 
|