גלויה של יהודי תימני, משנת 1921. אוסף ג'מאל ברוס.

הפחד הורג

פעם שני חברים טובים הלכו לרדות דבש. חיפשו חלת דבש וגילו אותה במרומי העץ. אחד מהם טיפס במעלה הגזע בזריזות רבה והגיע אל חלת הדבש. וככה היה מכניס את ידו רודה גושי דבש ומשליך אותם לזרועות חברו שהיה למטה.

פתאום הבחין החבר שהיה למטה בנחש ארסי שהתחיל לזחול על גזע העץ ואט אט עלה במעלה הגזע ונכנס לא פחות ולא יותר ממש לתוך חלת הדבש. והנה החבר למעלה מכניס את היד לחלת הדבש ופתאום חש בעקיצה עזה. אבל הוא המשיך לרדות את הדבש ובסופו של דבר ירד ושני החברים המשיכו בעיסוקיהם כרגיל.

לאחר כשנה נפגשו שניהם באיזו מסיבה ואז החבר שהיה למטה פנה לחבר ושאל – אתה זוכר שלפני שנה בערך הלכנו יחד לאותו עץ לרדות דבש?

- ודאי שאני זוכר, השיב חברו – היה דבש טעים כל כך שעד היום אני חש בטעמו.

- ואתה זוכר שאולי במקרה עקץ אותך משהו? 

- אה, כן השיב חברו, זו הייתה באמת עקיצה שכאבה, בטח זה היה דבור גדול.

- לא, זה לא היה דבור, זה היה נחש.

- מה? נדהם זה שהיה למעלה על העץ ובו ברגע התמוטט ומת. כאן מסיים המספר את הסיפור וחותם בשתי מילים "הפחד הורג".

 ברבים מסיפורי העם האתיופים מביא המספר את מוסר ההשכל של הסיפור וגם כאן מציע המספר לא לתת לפחד להשתלט עלינו. כי המחשבות המביאות עימן פחד ממשהו, מסוכנות יותר מהעניין עצמו.


6. שלום
מאת: אל בגיר 13/11/2014
מיניק
5. הסיפור
מאת: עודד 25/05/2014
סיפור מעניין אבל קצר
4. סיפר שניגמר ברע
מאת: מדלן 29/08/2012
הבן אדם מוזר הוא שרד עקיצה של נחש והוא מת מי פחד השם ישמור זה מצמרר
3. והעיקר לא לפחד כלל
מאת: רבקה אביב 31/07/2010
סיפור מדהים מעניין וחזק, כל אדם ואדם חייב לעבוד על עצמו לשנן השכם והערב להשתדל לא לפחד, הפחד לא מוביל לשום מקום להפך רק להרס עצמי כמו בסיפור שלפנינו, אז נכון שכל אחד מאיתנו פוחד אבל לנסות לגרש את הפחד מעלינו, כמו השיר :כל העולם כולו גשר צר מאוד....והעיקר והעיקר לא לפחד לא לפחד כלל!!!! כך איכות חיינו תשתפר. כאשר פוחדים ללא הפסקה קורה "אשר יגורתי בא לי".....נשתדל לחשוב בעיקר על מחשבות חיוביות, נתאמץ ונצליח.
2. סיפור על יהודי אתיופיה
מאת: desalegn 09/11/2009
הפחד הורג
1. הפחד באמת הורג חחח
מאת: עדן 07/07/2009
טקסט מאוד מעניןן ..
 
|