צלליות של חיות

האריה ושלושת השוורים

אריות האבן בכניסה למשטרת מחנה יהודה בירושלים.

אריה אחד היה רעב מאוד. הלך ביער והנה לפתע ראה מרחוק שלושה שוורים רועים בקרחת היער. שור אדום, שור לבן ושור אדום. שלושה שוורים עזים, חזקים ובריאים כפי שרק שוורים יכולים להיות בריאים. ריר נזל מפיו הוא היה מת מרעב. אבל גם הוא האריה מלך החיות פחד משלושת השוורים. עלי להפריד ביניהם חשב בלבו. הלך לשור הלבן ולחש באוזנו - אחי מה שלומך? - טוב ענה לו השור הלבן, ברוך השם. - שמע, נקט האריה לשון ידידות, אני לא מבין אותך? אתה השור הלבן צח כשלג, עורך היפה מכולם, אני לא מבין איך אתה בכלל חבר של השור האדום והשור השחור? אבל זה עניין שלך. מה דעתך שאני אטרוף את השור השחור ואני יחד איתך והשור האדום נשלוט בכל היער שלושתינו וכמובן נהיה חברים?

- טוב אמר השור הלבן, תן לי שתי דקות, אני מתייעץ עם השור האדום ואני חוזר אליך. תוך שלוש דקות אישר השור הלבן לאריה לטרוף את השור השחור. והאריה מיד התנפל עליו ולא הועילו כל צעקות ובקשות העזרה של השור השחור לאחיו, הללו המשיכו ללחך עשב כאילו לא אירע דבר.

עבר שבוע והאריה שוב רעב. הוא מתקרב אל השור הלבן ולוחש באוזנו - מה דעתך שאבצע את אותו העניין גם עם השור האדום ורק אתה ואני נישאר מלכי היער ונהיה כמובן חברים? העניין מצא חן עיני השור הלבן ותוך שתי דקות הפך השור האדום לארוחה טעימה ומזינה לאריה.

שוב עבר עוד שבוע והאריה רעב שוב. מה עושים?

התקרב האריה לשור הלבן ולחש לאוזנו  - ידידי תכין את עצמך, אני רעב. - מה? מה קורה פה? הבטחת לי שאתה ואני נהיה מלכי היער, ושנינו נהיה חברים.
- חברים, חברים , שאג האריה, אבל לאכול צריך? ומיד התנפל עליו והפך גם אותו לארוחה מזינה ומשביעה.

מה למדנו מזה? שכל זמן שאנחנו יחד, איש לא יוכל לפגוע בנו. אבל ברגע שייכנס פירוד בינינו כל אחד יוכל לטרוף אותנו. 


4. זה לא הגיוני
מאת: יהודה 05/01/2022
בהתחלה כתבתם שור אדום, שור לבן ושור אדום.ואחרי זה כתבתם השור האדום והשור השחור
3. עוד דעה
מאת: אליאיר כהן 02/07/2010
מה שתעשה לחברך בסוף יכול לבוא עלייך
2. תדובה למחבר על הסיפור.
מאת: חיים סויסה. 10/12/2009
זה סיפור יפה מאוד ונכון מאוד וצריך ללמוד ממנו לקח טוב ומי שרשם את הסיפור צריך לכתוב עוד סיפורים כאלה ולפי דעתי גם אסור לבטוח באנשים אחרים.
1. מוסר השכל שני
מאת: אדם 14/12/2008
ידוע מסיפור הברווז והעקרב:אריה הוא טורף, גם אם עדיין לא טרף אותך.
 
|