השפן

האריה מבקש מחליף

נכתב על ידי: יהודה עצבה

האריה הוציא מכרז ביער, רצה לנוח קצת, לצאת לחופש, אז הוא פנה אל החיות אמר - מי מוכן להחליף אותו בתפקידו. יבוא אלי אני אראיין אותו, נראה מי שיתאים יחליף אותי, יעלה לשלטון במקומי עד שאני אחזור מחופשתי. הגיע הדוב אומר לו: אדוני האריה אני חושב שאני מתאים למשול ביער בזמן שאתה לא תהיה כאן. אמר לו האריה יפה, בוא אני אשאל אותך שאלה. בוא תתקרב, תתקרב, תתקרב. הדוב קצת ככה מפחד. האריה אחרי ארוחה של בשר כזה עם כל הריחות והתולעים, נותן עליו נשיפה ככה אווףף..ףף עם כל הרימה והתולעה ובשר, אלוהים ישמור.
הדוב מתקפל לא יודע לאן לברוח.
אומר לו האריה – נו,תגיד לי, איך הנשימה שלי?
עכשיו הדב לא נעים לו, מה הוא יגיד לו, מה אומר לו – אדוני האריה הנשימה שלך ריחה כריחה כשל אריה המולך על היער נעים וטוב לכולנו. תודה על כל נשימה ונשימה.
אומר לו האריה – מה? ככה אתה רוצה למשול, להיות שקרן. ככה אתה מספר לי אני יודע מה יש בנשימה שלי. ציווה להוציאו להורג.
הגיעו עוד חיות, מגיע השועל – שלום אדוני האריה שמעתי שראתה רוצה מחליף, אתה רוצה לפגרה. אומר לו – כן, כן, תתקרב, תתקרב, אומר לו למה להתקרב. תתקרב אמרתי לך, עוד יותר קרוב עכשיו קרוב קרוב, אי שש..שש פוףף..ףף וולה איזה מכת ריח. השועל כמעט התעלף.
אומר לו האריה – נו? איך הנשימה שלי? [
עכשיו השועל הוא מתוחכם, אם הוא יגיד לו את האמת, או לא יגיד לו את האמת, מה לעשות? בסוף החליט - אם אני אתחנף לו, האריה חכם הוא יודע,הוא מנסה אותי. או לא יגיד לו את האמת, כמו גבר . אומר לו – אדוני האריה הנשימה שלך איומה ונוראה אני לא יודע מה אכלת.
אמר לו האריה – מה ככה אתה מדבר אלי מלך החיות? טרף אותו על המקום.
פתאום הוא רואה שפן קטן. השפן הקטן מתקרב אומר לו – שלום אדוני האריה, שמעתי שאתה רוצה מחליף ואני מוכן להחליף אותך בזמן הפגרה.
אומר לו – תתקרב אדוני השפן, אתה בוטוח שאתה יכול למלוך על היער אותי יש לך מספיק כוח? אומר לו השפן – אני הייתי פה הייתי שם יש לי נסיון בחיים.
אומר לו טוב, תתקרב, תתקרב. אומר לו אתה לא אטרוף אותי?
אומר לו – לא לא אטרוף אותך. תתקרב תתקרב. ואז האריה נושף עליו נשיפה גדולה ואיומה, השפן עף איזה שלושה מטר אחורה.
אומר לו – נו איך היה , איך הייתה הנשימה שלי?
עושה  לו השפן – אה.. אדוני האריה, אני עכשיו נורא מצונן, עברתי שפעת קשה, אני לא יכול להריח כלום, אני ממש לא יכול להגיד לך.
האריה פרץ בצחוק גדול ואמר – אדוני השפן אתה תמלוך על היער בזמן העדרותי כי אתה דיפלומט אמיתי. אתה יודע אם הסיבה טובה, לא לומר את האמת וגם לא לומר את השקר.

כך קיבל השפן את תפקיד ממלא המקום של האריה מלך החיות.

תדמית
© כל הזכויות שמורות
ג', חוה"מ, סוכות, תשע"ג. 4.10.12
 
|