סיפורים נוספים:


פורים בשנות השמונים בירושלים.

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי חגים » סיפורים לפורים

סיפורים לפורים

בתיקייה זו נביא מחרוזת סיפורים הקשורים לחג הפורים.  התחפושות של פעם, העדלאידע של ברוך אגדתי ונשפי פורים. נביא זכרונות ילדות מתחפושות של פעם ומנהג משלוח מנות איש לרעהו.

 נשמח אם תגיבו  בסיפור לפורים שלכם.

נשף פורים המספרת הייחודית פנינה פלמן מביאה לנו סיפור ייחודי הקשור באירוע פורימי מיוחד בעיירה היהודית בארגנטינה - ההפתעה שמורה בסופו של הסיפור.
ילדות פורימיתהמספר יהודה עצבה, מביא מעט מזכרונות ילדותו בשנות החמישים מאווירת הפורים בשכונה הירושלמית של פעם.
בבית המלך אחשורושהשחקן ואיש הרדיו מוטי ברכאן קורא את הפתיחה של הסיפור 'בבית המלך אחשורוש ' מאת: שלום עליכם.
משלוח מנות לרבי בח'ידרהמספר הירושלמי יצחק אלפרט מספר לחברים מעט מזכרונות ילדותו בפורים בח'ידר בשנות הארבעים בירושלים. מדובב יהודה עצבה.
התחפשתי לאישה. מאת שמוליק כהןמספר הסיפורים וחבר הפרלמנט הירושלמי שמוליק כהן מביא בזכרון ילדות את סיפור התחפושת של ילדותו בשכונת הבוכרים עת התחפש לאישה.
פורים 1945 בירושליםהמספר יצחק אלפרט מביא מזכרונות ילדותו בחג הפורים בירושלים בשנת 1945, כאשר למד בח'ידר, אצל הזיידה , הוא הסבא שלו.
תחפושת פורים בח'ידר הירושלמימספר הסיפורים הירושלמי יצחק אלפרט מספר לחברי הפרלמנט הירושלמי יהודה עצבה ושמוליק כהן את סיפור מנהג התחפושת ומשלוח המנות לרבי בשנות ילדותו בח'ידר בירושלים.
משלוח מנות נוסח עגנוןבמסגרת עבודות תיעוד סיפורים במושבות הגליל, בשנות השמונים, נתמזל מזלי לתעד סיפור זה בנסיעה מחיפה לירושלים. הסיפור תועד על ידי מפי גלילית לאה מירושלים שהכירה את הסופר ש"י עגנון מקרוב.
'שום דבר' תחפושת מקורית לפוריםהמספר והרושם עמוס ארבל המשתתף בסדנה למספרי סיפורים במוזיאון ראשון לציון, מביא בפנינו סיפור קצרצר אך מקורי ומעלה חיוך כדרכם של סיפורים פורימיים והפעם סיפורה של תחפושת מקורית.
נס פוריםהמספרת והרושמת אידית וידמן מביאה בפנינו הפעם סיפור שהוא מעשייה נפלאה לפורים, המשלבת בתוכה 'נס פורים' בזכות מנהג התחפושת הפורימי.
על משחקי פורים

יצחק אלפרט, שמוליק כהן ויהודה עצבה נזכרים במשחקי פורים של ילדותם בשכונה בירושלים. שנות החמישים והשישים.

חשבון מיוחדעוד אחד מסיפורי הווי הרכבת במזרח אירופה, המסופרים על ידי אשר אלתר אבא אברהם דרויאנוב.
מרדכי גיבור המגילה על פי אסתרהחוקר ד"ר יואל רפל מביא בנינו התייחסות מקורית לדמותו של מרדכי היהודי במגילת אסתר.
דרכים נסתרותסיפור מיוחד זה הגיע אלינו כדרכם של סיפורים 'המשוטטים' במייל באינטרנט. מאחר ועלילתו והנס שבו התרחשו בפורים מצאנו לנכון לשבץ אותו בתיקייה זו. רושם הסיפור מוצא לנכון להדגיש כי הסיפור מבוסס על מעשה שהיה.
ד"ר יואל רפל על מנהגי הפוריםאנו מביאים את מאמרו של ד"ר יואל רפל על מנהגי פורים ובהזדמנות זו מודים לו על שאישר פרסום המאמר באתר שלנו.
האמת והמסיכההמספרת לילך צור מביאה את סיפורה תוך שיחה עם יהודה עצבה. על רקע המטבח היא הופכת לדמות אחרת ומביאה את חוכמת החיים ונוגעת בגבול הדק שלנו כבני אדם בין האמת והמסיכה של חיינו. כל זה בהומור דק וחכמת חיים של ...
סעודת פוריםמושג 'סעודת פורים' מעלה זכרונות אצל רבים מאיתנו. מספר הסיפורים שמוליק הומינר שלח לנו זכרונות ילדותו מ'סעודת פורים' של בני משפחתו.
מדוע צובעים ביצים בפורים?סיפור מיוחד זה לפורים נשלח על ידי המתעדת והמספרת שחרזדה.
הרבי בהריוןהמספר שמוליק שמיר הוא בעל סוכנות הנסיעות שמיר בירושלים ומורה דרך במקצועו. שנים רבות מטייל ברחבי ישראל ומביא לנו סיפור ילדותו מהווי ימי הפורים בח'ידר הירושלמי עם הרבי.
 
|