שנה טובה

שתי אבנים

נכתב על ידי: ד"ר, ש.ז. כהנא

 
בערב ראש השנה, בשעת ערב, נפגשו שני מקובלים ירושלמים בעיר העתיקה. שואל ר' חיים : "ר' צבי לאן אתה ממהר כל כך ? ומה האבן הזאת שאתה נושא מתחת למעילך ?"
עונה לו ר' צבי : "ר' חיים, אתה הרי יודע את מנהגי. כמו בכל שנה ברגעים האחרונים של השנה החולפת, הולך אני לבית העולם לקבור את השנה החולפת, ואבן זו היא מצבה לשנה שחלפה. אני חורט בה אותיות פ.נ. ומוסיף פה נקברה שנה פלונית. כך אני נוהג תמיד. ואתה ר' חיים, לאן אתה ממהר ?

עונה לו ר' חיים : "ר' צבי ר' צבי... אתה הרי יודע את מנהגי... אני הולך כמו בכל שנה להניח אבן יסוד לבניין חדש של השנה החדשה. בניין ענק בן שלוש מאות שישים וחמש קומות. והיום אני מניח את אבן הפינה....'.
אומר ר' צבי : "ואיפה האבן שלך ר' חיים ?"

אומר ר' חיים : "אינך יודע ? הרי חמשת אלפים שבע מאות שלושים וחמש שנים הולך אני אחריך לבית העולם. ובשעה שאתה מניח את אבן המצבה לשנה החולפת . בא אני אחריך, לוקח את האבן שלך והופך אותה על פניה. גם אני חורט עליה שתי אותיות פ.נ. ומוסיף : פה נבנה שנה פלונית".

© כל הזכויות שמורות
כ"ו, אלול, תשע"א. 25.9.11
5. יפה
מאת: רינת נפתלי 29/03/2014
סיפור יפה!!! אבל לא הבנתי אותו
4. יופי של אתר...
מאת: אני 17/10/2012
אתר מאוד יפה. עם כמה שגיאות כתיב בחלק מהסיפורים, אבל מאוד יפה. צריך לפתח אותו כך שכולם יכירו אותו. אני אשמור אותו במועדפים.(אם ילד בגילי, כמעט 12) אוהב את זה, גם מבוגרים יאהבו את זה.
3. מרגש
מאת: אליהו 16/09/2012
זה סיפור אמיתי אהבתי מאוד
2. ראייה אופטימית
מאת: קלרה אברהם 03/10/2011
סיפור מאוד חשוב ללמד ראייה אופטימית בחיים מהי. שנה טובה וחתימה טובה
1. מקסים
מאת: רזיאל ללא תוכן 27/09/2011
 
|