פורים בשנות השמונים בירושלים.

נס פורים

נכתב על ידי: אידית וידמן

ספינת המטען "טריז'ר" הפליגה כמנהגה במימי הים השחור כשלפתע ראו המלחים ספינת פירטים מרחוק. נבהלו המלחים, נבהל הקברניט ולא ידעו מה לעשות. הפחד חילחל בם.
חלקם עומדים היו ותהו מה עליהם לעשות, חלקם החל להטעין את כלי הנשק המעטים שהיו ברשותם,חלקם החלו לחשוב על אפשרויות בריחה ובעוד כל זאת מתרחש,ירד קומץ של מלחים לירכתי הספינה.
היתה זו קבוצה של מלחים יהודים והימים היו ימי חג הפורים. דיוויד , הקצין הראשי, ליכד את האנשים והובילם לארגז גדול שהיה מונח בפינה. המלחים הביטו זה בזה ועדיין חשבו בליבם שלבטח רוצה דיוויד לערוך תפילה מרכזית שהרי הטליתות וספרי התורה היו מונחים מאז ומתמיד בארגז.
כשפתח דיוויד את הארגז הופתעו המלחים לראות בגדים של פירטים, למעשה היו אלו תחפושות לפורים אותם רכש דיוויד לפני צאתם לים. דיוויד רצה להפתיע את חבריו היהודים ולחוג את החג על סיפון הספינה.
המלחים לא היססו ומיד לבשו את התחפושות ועלו לסיפון . הם תלו את דגל הפירטים על תורן ספינה והתחזו לפירטים שהשתלטו עליה. כשהגיעו הפירטים האמיתיים לקרבת מקום ,הבחינו בדגל המתנוסס על התורן ,כיבדו את הקוד הימי ופנו הלאה לדרכם.
אותו קוד ימי שאומר, שכל הקודם זוכה . לא משתלטים על ספינה שכבר השתלטו עליה אחרים לפנייך. וכך בערב יום החג, פורים במימי הים השחור, קרה נס פורים.
המלחים שהתחפשו הפכו לגיבורים והסיפור מסופר עד היום הזה.

 


תחפושות פורים ילדי מודיעין
© כל הזכויות שמורות
כו', שבט, תשע"ג. 6.2.13
2. ספור מרגש
מאת: סמדר אהרון 06/02/2013
אהבתי את סיפורה של אידית. הצלחה בהמשך :)
1. נס פורים
מאת: שמעוני זמירה 07/02/2013
סיפור נפלא ומרגש, חן חן לכותבת.
 
|