המספר, הרב ישראל גליס

קמיע ללידה ותרופות עממיות

נכתב על ידי: יהודה עצבה מפי הרב ישראל גליס

 
קמיע ללידה
עכשיו ישנו איזה קמע כשמדברים על אמונות תפלות וקמעות, ישנו קמיע שכתב הרב אריה לוין קמיע שמקובל מדורי דורות. הקמיע הזה שמור היום אצל נכדו, זה היה אצל בנו רב רפאל לוין וזה עבר לנכדו. זה קמיע בשביל לידה קלה, לידה מהירה ושוב אני מדבר מתוך נסיון כשמביאים יולדת לבית חולים, מלבישים עליה את הקמיע הזה, הלידה צ'יק צ'ק, הכל הולך מהר.

זה מתוך נסיון, אני הבאתי את אשתי לבית חולים, שכבה במשך יום שלם, חפשתי את הקמיע, התברר שזה בהר הצופים, נסעו להר הצופים, התברר שלקחו אותו לביקור חולים. הקמיע הסתובב עד שהגיע אלי לפנות ערב. הרופאים כבר ראו הקמיע הגיע.רק הביאו את הקמיע העסק עבד מהר.           
יהודה – מה יש רק קמיע אחד?
הרב גליס –כן, יש רק קמיע אחד וזה מסתובב.

המפתח הקדוש
 
יש מפתחות. אנשים מסתובבים עם מפתחות. יש משפחת פריימן שיש לה מפתח של קבר רחל, שנשמר אצלם כבר דור שביעי, זה עבר ממשפחת בורלא לפריימן. מחלוקת שלמה על המפתח אבל המפתח אצלם וזה שמים לאישה בחדר לידה שוב מתחת לראש. הלידה עוברת צ'יק צ'ק. שוב שיטת המפתח הזה מסתובב.
מפתח נוסף של בית העלמין של אומן. זה מפתח שמסתובב אצל אנשים וזה שוב סגולה לכל מיני דברים.
דני אביחיל – המפתח בארץ?
הרב גליס- המפתח בארץ.
דני אביחיל – אז איך זה קשור לבית העלמין?
הרב גליס – יש להם מפתח רזרבי, תסמוך עליהם, הם קופצים מעל הגדר, אבל יש את המפתח של אומן.עכשיו יש מפתחות של בתי קברות. זה שוב דבר חדש שנכנס באופנה בציבור הדתי, החרדי, מפתחות של כל מיני בתי קברות כל מיני אוספים וכן הלאה.
 
מים קדושים
 
דבר מעניין שעובד גם היום וזה אחד הדברים שגילו אותו בשנה או השנתיים האחרונות, זה כשיש הריון והתינוק שוכב במצב הפוך ויכולה להיות לידת עכוז. המציא אחד הרבנים, מישהו, פטנט מה שנקרא ואני יכול להגיד לכם שזה עובד.
יורדים לסטף, הבעל והאישה, בימים האחרונים של ההריון. הבעל שותה מהמעיין של הסטף, יש שמה מים שיורדים. הוא שותה מהמקור של הסטף ונותן לאשתו בפה. הם לא מספיקים לעלות לכביש חזרה, התינוק כבר הפוך. ואני אומר את זה מתוך נסיון. ( המולה בקהל ) הדבר בדוק ומנוסה, שתי בנותיי היה להן את זה וזה עבד.
 
אבני ריפוי
עכשיו מכיון שיש הרבה על אמונות תפלות על כל מיני אבנים למיניהן. אז בציבור החרדי יש גמח"ים שעובדים בנושא הזה, אז יש גמח"ים שעובדים בנושא הזה. יש אבני אודם, יש שש עשרה כתובות איפוא מקבלים את אבני האודם שזה סגולה ללידה קלה.

יש אבני תקומה, שזה לשמירת הריון, שוב ארבע עשרה כתובות בציבור החרדי של גמח"ים.
יש אבן לצהבת. ברית מילה אם לתינוק יש צהבת, שמים לו את האבן והכל עובר.

עכשיו יש יונים, יש שתים עשרה כתובות ליונים. מביאים את היונים ושמים על הבטן, זה סיפור שלם וזה עובד מהר מאוד.
 
יש אבן שנקראת "אבן שמורה", האבן הזאת הולכת עם תמונה, תמונה מסויימת וזה טוב בשביל להבריח עכברים. לא צריך שום פטנטים שום דבר לוקחים את האבן הזאת וכשהעכבר רואה את התמונה הזאת תופש את הרגליים ונעלם. אני לא ראיתי את האבן הזאת.
 
יש אנשים שמשאילים ריבת אתרוגים, שוב ללידה קלה. 
 
נס חנוכה
 
מי שיש לו "שושנה" ברגל אז יש גמ"ח מיוחד שאוסף שמן מחנוכה וזה כתוב "ומנותר קנקנים, נעשה נס לשושנים", שמן מהחנוכיה, מה שנשאר אז זה טוב לשושנה. אז יש אנשים בבית לוקחים את השמן. מיד אחרי חנוכה אז יש מודעות בעתונים, מי שיש לו שמן שיביא אותו לכתובת מסויימת ושוב אני אומר בדוק ומנוסה.
 

הסופר שמחה רז ליד דיוקן ציורו של הרב אריה לוין
© כל הזכויות שמורות
ב', חשוון, תשע"א. 10.10.10
1. ומנותר קנקנים
מאת: זאב 28/12/2011
את השמן שנשאר לי - למי ואיפה אפשר למסור?
 
|