המספרת שחרזדה

מי הקסמים

 מעשה בזוג , שכל ימיהם רבו, מריבותיהם לא פסקו אף יום. הבעל לא הפסיק להתלונן על האישה ולא משנה מה עשתה, והאישה? לא נשארה חייבת. אם האוכל לא מוכן בזמן, מיד החלו קללות וגידופים לעוף לכל עבר.


הוא אמר מילה והיא החזירה שתיים, לשכנים נמאסו הצעקות מזוג זה, יום אחד באה השכנה אל האישה ואמרה לה - שכנתי, לא יתכן שתמשיכו כל הזמן לריב, זה מפריע את מנוחתינו, לא יכולים לדבר? לשוחח? רק לריב וזה מאד מפריע. מה אעשה? אמרה האישה לשכנתה - הוא כל הזמן צועק עלי ומתלונן, ומקלל, ואני איך אשתוק.

ענתה השכנה - יש לי פתרון, אולי תלכי לכפר השכן שם יש חכם , אולי הוא יעזור לך.
 
- טוב אמרה האישה. למחרת עם שחר, יצאה האישה לדרך לכפר השכן, הדרך הייתה ארוכה וקשה, ורק אחר הצהריים הגיעה לשם, מצאה את החכם וסיפרה לו על בעלה ובעייתה עם צעקותיו וקללותיו.
 

הקשיב לה החכם, ואמר לה - יש לי בשבילך פתרון והושיט לה בקבוק מיים. אמר לה - הנה, אלה מי קסמים, כשתגיעי הבייתה, והוא יתחיל לצעוק, מיד קחי לגימה מהמים, החזיקי את המים בפה, עד שיפסיק לצעוק ואז תבלעי את המים.

לקחה האישה את הבקבוק עם מי הקסמים , הודתה לחכם והלכה חזרה לביתה. רק בשעות הערב המאוחרת הגיעה לביתה. בעלה כבר חיכה לה, ומיד התחיל לצעוק - איפוא היית? למה אין אוכל מוכן? למה הבית לא מסודר.
 
עוד הוא צועק ומקלל, פתחה מהר האישה את בקבוק המים, לגמה לגימה גדולה וחיכתה. לא עבר זמן רב, לבעל נמאס לצעוק ללא מענה, ואז היא בלעה את המים. כך נישנה הסיפור עד שהוא הפסיק לגמרי לצעוק ולקלל, זה עזר והיה שקט בבית. רק שהאישה לא ידעה שהיו אלה מים רגילים לגמרי.
 

הסיפור נשלח על ידיהרושמת המסורה שחרזדה.

הערה: כל הזכויות שמורות על כל המשתמע מכך.
 


צילום המעיין בכביש 443 ממודיעין לירושלים, מייחסים למים סגולות רפואיות.
© כל הזכויות שמורות

הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|