הרב אריה לוין והרב שלוש מחזיקים את הכתובה של הגב' רות לנגר. אוסף רות לנגר.

תולדות חיים

נכתב על ידי: רות לנגר

התלמידה רות לנגר מביאה לנו כמה מתחנות חייה בקיצור. אין ספק שהווי החיים בשכונות הירושלמיות מוכר לה היטב וכן ההסטוריה היהודית. כאן המקום להביא מתוך העולם הזה ( רשימת המלאי של תחנות בחיים ) את הסיפורים הייחודיים והמעניינים.

להלן המייל שהגיע אלי:

ליהודה המספר המהולל שלום.

     למרות גילי המופלג, כפי שראית אני מחפשת עדיין ללמוד ולספר למרות שבמקצועי לא הייתי מורה כי אם פקידה בדואר; אבל אני ירושלמית מגיל בת מצוה שלא חגגו אז כמו שעושים היום, ולפני כן גרתי עם הורי ומשפחתי בנוה צדק של תל אביב הקטנה.
 וכפי שכבר הזכרתי אני ירושלמית במאה אחוז. אני סיימתי את למודי בי-ם בבית הספר אליאנס במחנה יהודה [לפני שהרסו אותו] וגם למדתי בבית הספר למסחר ואחרי כן התחלתי לעבוד בדאר בתל-אביב כי לאבי מורי זצ"ל היתה פרוטקציה שם. משם עברתי לדואר י-ם. הייתי הפקידה הראשונה שעבדה עם הקהל בדואר י-ם.
     בילדותי גרתי בשכונת שערי-צדק שליד מקור-ברוך, ואחרי נשואי ליוסף לנגר עברתי לגור ברוב חיי אדם, ומשם לרחוב כורש ומשם לעין רוגל, ומשם משנת 1978 אני גרה ברוך-השם ברובע היהודי.

נוכחתי לראות שאנשים רבים אינם יודעים את עברנו וההסטוריה שלנו בארץ הזאת, ולכן החלטתי ללמוד לספר בכדי שידעו כמה שאפשר מכלי ראשון.

                             תודה על הסבלנות,

                              בכבוד רב.

                               רות לנגר.


בתמונת המשפחה מופיעה הילדה רות לנגר מימין. אוסף רות לנגר.
© כל הזכויות שמורות
א' אייר, תשע"א. 5.5.11
הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|