שער הספר למרטין בובר

שק הסיפורים הלבן, מאת שחרזדה.

היה פעם בסין נער יתום, שגר אצל דודיו בכפר. כל לילה  לפני השינה, היה הדוד מספר לנער סיפור. לאחר שהקשיב  לסיפור, היה  הנער מכניס את הסיפור לשק וקרא לו שק הסיפורים שלי. למחרת כשהיה הולך לבית הספר, היו מבקשים ממנו לספר להם את הסיפור שהדוד סיפר, אך הוא תמיד סרב בטענה שהסיפורים הם שלו בלבד. כך גדל הנער והיה לגבר, והסיפורים המשיכו להיכנס לתוך השק.
הגיע היום, הבחור הכיר בחורה ועמד להינשא לה. כל ההכנות הושלמו והזוג היה בדרך למקום האירוע, שק הסיפורים הלבן נשכח לבד בחדר. התחילו לנסוע בכרכרה והדוד נזכר ששכח את הטבעות בחדר, כשנכנס לחדר נדהם לראות שק במרכז החדר וכולו קופץ ורוקד כאחוז תזזית וקולות צעקות בוקעות ממנו: "מה הוא חושב לו, הוא משאיר אותנו פה, סגורים בתוך השק והולך להתחתן, אותנו הוא שוכח? אנחנו נראה לו.
 

הדוד עמד קפוא במקומו והקשיב, והם ממשיכים - אנחנו נראה לו. בדרך לחתונה, הכרכרה תתהפך, נגרום לזה לקרות במקום מסוים. הדוד מקשיב כשהוא המום לחלוטין  - וכשיגיע לחופה, חרב שלופה תפגע בו בראשו, ואם גם זה לא יספיק, אז במיטה בזמן שיעשו אהבה, נחש ענק יהיה איתם במיטה ויכיש אותם. הדוד נבהל מאוד, לקח סוס מהיר ודהר בכל הכוח, להשיג את הכרכרה, ממש לפני שהכרכרה התהפכה, הצליח הדוד להגיע ולהסיט את הכרכרה מבור במרכז הכביש.
לבחור הוא לא אמר שום דבר. המשיכו  בדרך והגיעו למקום האירוע. נעמדו מתחת לחופה על הבמה, ופתאום, הדוד דוחף את הזוג הצעיר מעל הבמה למטה, ואז רואים כולם איך חרב מתנופפת, מעל המקום שעמדו בו, הבחור הצעיר היה המום ולא מבין מה קרה. החגיגה הסתיימה והזוג חוזר הביתה וניכנס למיטה. וכמו כל זוג צעיר, עוסק במעשה אהבה. פתאום, פורץ הדוד לחדר ובידו חרב שלופה, זורק אותם מעל המיטה, מניף את החרב והורג נחש ענק, לתדהמת הצעירים, שלא מבינים מה קורה. הבחור כועס מאוד על הדוד, ואומר לו שהוא משבית את שמחתו, פעם עוצר כרכרה, ופעם מעיף אותם מתחת לחופה ועכשיו נכנס להם לחדר שינה.

ואז הדוד מספר ומזכיר את שק הסיפורים הלבן, וכן מספר מה שמע מהשק, ולמה עשה מה שעשה. אז הבחור לקח את השק ושיחרר לאוויר העולם את הסיפורים, והם נאספו על ידי אנשים שונים ומסופרים עד היום בעולם.

 סיפור זה נשלח על ידי הרושמת והמספרת הותיקה שחרזדה.

הערה: כל הזכויות שמורות על כל המשתמע מכך.


© כל הזכויות שמורות

הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|