בית הכנסת 'יגל יעקב'

הברכה של הרב עוזיאל זצ"ל

נכתב על ידי: הבת מרגלית מפי האבא - משה בן יקר

כשהייתי קטן, באחת השבתות, לקח אותי אבא לבית הכנסת של המונסטירליס ב'יגל יעקב'. שם התפלל חכם יושע שהיה חבר טוב שלו. אחרי התפילה התכבדנו בבורקס וביצה והלכנו הבייתה.

זה היה התקופה של המחתרות ואבא החזיק אותי טוב שאני לא אברח לו מן הידיים ואסתבך בצרות. עברנו דרך השוק ובאמצע רחוב אגריפס, ליד איפה שחוצים לרחוב מזכרת משה, אבא ראה דמות מכובדת עם זקן לבן, גלימה וכובע מיוחד. אבא עצר לרגע נישק לו את היד ואמר 'כבוד הרב תן ברכה לבן שלי' הרב הביט בי, היה לו מבט חם, מאיר עיניים.

זה היה הרב בן ציון מאיר חי עוזיאל זכר צדיק לברכה , נישקתי לו את היד, הוא בירך אותי שאגדל להיות ילד נאמן לעם ישראל ושאצליח בלימודי ואתמיד בקיום המצוות והתורה כי התורה היא כמו שירה שמלווה אותנו לאורך שנים, כי היא חיינו ואורך ימינו. ואז הוא אמר פסוק מתוך ספר דברים: 'וענתה השירה הזאת לפניו לעד כי לא תשכח מפי זרעו' שלקוח מאותו הספר, בפרשת האזינו.

כשהגעתי לברזיל יחד עם ההורים, התחלתי לעבוד כסוכן נעליים בכל מיני ערים מסאו פאולו צפונה. התחתנתי, גידלתי משפחה ולצערי וברוב עוונותיי שכחתי מן התורה והמצוות.
גרנו בעיר קמפינאס צפונה לסאו פאולו במשך שנים רבות, רק ביום כיפור הייתי נזכר בזה שאני יהודי והולך לתפילת כל נדרי ונעילה, השאר בא לידי ביטוי בטקסים ובמפגשים עם המשפחה.

יום אחד לפני שיצאתי לפנסיה סיפקתי נעליים בחנות שעמדה ליד בית כנסת הספרדי של אוהל יעקב ברחוב בסאו פאולו. סיימתי את האספקה, והרגליים שלי הובילו אותי לבית הכנסת, נכנסתי, שמתי על הראש כובע וישבתי בין המתפללים בשיא הטבעיות.

על הבמה היו 'בעל הקורא' והקרואים. בעל הקורא החל לקרוא ולקרוא בנעימה הספרדית של בית אבא. ובין כך הגיע לפסוק שפשוט חישמל אותי: "וענתה השירה הזאת לפניו לעד כי לא תישכח מפי זרעו" מילא צירוף המקרים הזה, אבל כשיצאתי מבית הכנסת נתקלתי בתמונה של אישיות מוכרת התלויה על אחת הקירות, דיוקנו של הרב עוזיאל.

אמרתי בלב שלי 'דייו סאנטו' ומכאן התחלתי להתקרב למה שעזבתי מאחורה לפני הרבה שנים, אל היהדות.

הערה: אין לפרסם סיפור זה ללא אישור.  ( פנייה ב'צור קשר' )

נשמח לתגובות.

הראשון לציון - רבי בן ציון מאיר חי עוזיאל
© כל הזכויות שמורות
1.11.18. כג' חשוון, תשע"ט
4. אישור לפרסום הסיפור
מאת: הרב דוד פחימה 13/08/2021
שלום הילולתו של הרב השבוע והייתי רוצה לספר ולהעביר את הסיפור למתפללים אשמח לקבל תשובה!
3. מבקש רשות להעתיק ולפרסם.
מאת: עזרא ברנע 08/06/2020
כתלמידו של הרב עוזיאל הקמתי וועד להוצאת כתביו ועד כה הוצאנו 38 ספרים ועוד... מבקש רשות להעביר בפייסבוק את הסיפור המדהים הזה. מידי פעם אני מפרסם כתבות על הרב. הכרתי את נסים יושע ואת אביו כמובן מבית הכנסת ואת נסים יושע ממשרד החינוך והוא ליווה אותי בתחילת דרכי כשהקמתי את העמותה וכוW
2. חכם יושע הוא אביו של נסים יושע
מאת: יהודי ללא תוכן 11/11/2018
1. הרב עוזיאל בבית הכנס יגל יעקב
מאת: משה טסטה ללא תוכן 01/11/2018
 
|