פינת הרחוב בעיר ראדום שבפולין. אוסף ליאת בן שי

אושפיזין משמים

נכתב על ידי: ליאת בן שי

אוגדן - מדינת יוטה – ארה"ב – ערב  סוכות – אוקטובר  1991
ענני פלדה כיסו את השמיים הכחולים, וגשם היה צפוי לרדת. הקור היה  מקפיא. הרי הרוקי'ס אשר הקיפו את העמק שבו גרנו הלבינו בפסגות.  
החגים בנכר מקבלים משמעות אחרת, והתכונה לקראתם גדולה ושונה.
  לאחר נסיעה של שעה דרך לוגן קניון הגענו בשעה טובה לסוכת בית הכנסת:"ברית שלום",הנמצא בעיר: "אוגדן", בצפונה של מדינת יוטה.
הסוכה היתה מוכנה ומזומנה לקראת הטקס. הפנסים שנתלו בינות לענפי הסכך האירו את הקישוטים המרהיבים,  ועל השולחן שעמד במרכז הסוכה היתה פרושה מפה לבנה ועליה חלת-חג קלועה, קערה מלאה בתפוחי עץ אדומים, קערת דבש בקבוקי יין כשרים ואגודה של ארבעת המינים, שהיתה מונחת על מגש כסף שעליו היה חרוט המשפט הידוע:
 " בשנה הבאה בירושלים הבנוייה".
חברי הקהילה הגיעו  בטפם  ובזקניהם, לבושים במיטב מחלצותיהם, ובידיהם מיני תקרובת עשירה לארוחה המשותפת.
התפילה המיוחדת לחג הסוכות החלה והכל התנהל על פי התכנית.  עד שלפתע הרוח הקלה, הפכה לרוח המבשר רעות. עלי השלכת בצבעי אדום, כתום וצהוב החלו נושרים, ברקים הבריקו, רעמים רעמו,ולמרות זאת כולנו עמדנו נחושים להמשיך בתפילה. ואז בזריזות עלו ארבעה צעירים לראש הסוכה ופרשו מעליה יריעת פלסטיק.גדולה אשר בקצותיה חבלים לקשירת מוטות הסוכה.
נכון הסוכה כבר לא היתה כשרה, אך הגשם אשר החל לרדת לא הפריע כלל לציבור המתפללים, ושירת "ושמחת בחגיך והיית אך שמח" פרצה בהתלהבות.
לפתע נכנסה קבוצה של כמה גברים לבושים בכחול ולבן. אשר בראשם צעד קצין אמריקני במדי א',  שנראה כמו יצא זה עתה מהסרט "קצין וג'נטלמן".
כולם הפנו מבט מופתע לאורחים שהגיעו מאי שם ללא הודעה מוקדמת
"מי הגיע אלינו?" שאלו כולם.
Hill Air Force Base…?  החלו הניחושים.
"תשומת לב, תשומת לב," הודיעה הרבה. " זכינו בביקור האושפיזין, אושפיזין מאד מכובדים, אשר הגיעו ישר מבסיס חיל האויר  באוגדן. יש לנו הכבוד והעונג לארח את מפקד הבסיס ועוד ארבעה טייסים ישראלים".
לאחר הקידוש והרמת "לחיים" מיד ניגשנו אל הטייסים הישראלים. ואכן היו אלה ארבעה טייסים ישראלים שהגיעו להתאמן על המטוס החדש פ 15.שהיה  מטוס התקיפה מס' 1 של ישראל בשנים הללו." ירדנו מהשמיים כדי להגיע לסוכה שלכם כאן בבית הכנסת של אוגדן כדי להרגיש את ערב החג כמעט כמו בבית" הם אמרו...
  האושפיזין שלנו קיבלו כמה שעות  "לרדת מהשמיים",  ולברך אותנו בברכת: "חג שמח" מי היה מאמין.
וכך היה, האושפיזין שלנו הגיעו להתאמן בשמי ארה"ב כחצי שנה, ואז הטיסו את המטוסים החדשים  עם טייסים אמריקנים  ישר ארצה להגנת מדינת ישראל. האושפיזין שלנו יצאו לגימלאות וגם המטוסים.
כיום מתאמנים טייסינו האמיצים באותו בסיס הנמצא בפאתי העיר"אוגדן", על מטוס תקיפה חדש בשם: פ 35, אשר החל להגיע לארץ בקיץ 2016.
ולו יהי והמצווה : "ושמחת בחגיך והיית אך שמח" תתקיים בחג סוכות הבא עלינו לטובה.

 

 

 


© כל הזכויות שמורות
יט' אב, תשע"ו. 23.8.16
 
|