סיפור טוב-זה כל הסיפור. ציור: גדעון מילר

תנו מנוחה למנוחה

נכתב על ידי: דורין אנגל

תנו מנוחה למנוחה [בעקבות צפייה בסדרה בטלוויזיה]
בעולם של היום שבו שולט אי ודעות, הנסיכה דיאנה, נשארה בזיכרון העם הבריטי כסמל של טוב לב וחמלה, אולי תקווה לעולם טוב יותר. לכן למרות שהלכה לעולמה למעלה מעשרים שנה, הציבור לא מוכן לוותר, לראות ולשמוע מחדש את סיפור חייה. בעיני המעריצים עדיין היא חייה וקיימת. 
כיוון שהנסיכה דיאנה הייתה אישה מפורסמת, יפה, כריזמטית ואהודה על ידי הציבור, הייתה במעקב צמוד על ידי כל צלמי העולם. לכן יש עליה כמות אדירה של חומר תיעודי, על כל צעד שעשתה בחיים, בכל מקום בו דרכה כף רגלה. מהאוצר הבלום של החומר התיעודי רוקחים סרטים חדשים, עם כותרות חדשות.  
ערוצי הטלוויזיה הבריטית, שעושים כנראה על חיי הנסיכה דיאנה עסקים לא רעים, בניצול התעניינות הציבור, לא מפסיקים לשדר סדרות חדשות. ביחוד לא מוותרים לשדר מידי שנה מחדש את יום הלוויה, בו מראים אנשים מקטן ועד גדול מתאבלים ובוכים בצער, כאילו הייתה בת משפחה.
כל אדם שהיה איתה בקשר כלשהו, מרגיש עליה בעלות, ומעורר תקווה  למעריצי הנסיכה דיאנה לסיפורים חדשים. אבל אין יותר סיפורים חדשים. הכול כבר נאמר. בכל הסרטים רואים אותם סצנות, בעריכה חדשה.
השבוע, בטלוויזיה בערוץ שמונה, הופיע שוב סידרה חדשה של שלושה פרקים עם הבטחה "מבט חדש על חייה הנסיכה דיאנה".
גם הפעם סיפור הנסיכה דיאנה חוזר על עצמו. בכול זאת מה חדש?  היגיע משרתה האישי של דיאנה, שקיבל הזדמנות להשמיע את קולו.
 הוא שירת אותה מהיום שנכנסה למשפחת המלוכה עד מותה. קולו מלא כאב, אהבה וגעגועים. עברו מעל לעשרים שנה, ועדיין לא מפסיק להתאבל עליה, כאילו רק אתמול ראה אותה לאחרונה. 
מותה הטרגי בגיל צעיר, שעורר סערה בכל העולם, המעורר עד היום סימני שאלה מי אחראי לתאונה, הקשר למשפחת המלוכה הבריטית המפורסמת בעולם, והפיכתה לסמל לטוב לב וחמלה, הפך את הנסיכה דיאנה לאייקון עולמי. אולי מסיבות אלה  ההתעניינות בחייה תופסת תאוצה מחדש עם כל שנה שחולפת.
אני מודה שמאז שהייתי ילדה אהבתי סיפורי נסיכות, הם צבעו את עולמי התמים. אין הרבה סיפורים בימינו כמו של הנסיכה דיאנה.
גם אני נשארתי לנצח בין המתעניינים. אולי בכול  את יום אחד יתגלה  סיפור חדש. 

 


מסך הטלבזיה
© כל הזכויות שמורות
טו' חשוון, תשפ"א. 2.11.2020
 
|