סיפור טוב-זה כל הסיפור. ציור: גדעון מילר

להביט למעלה

נכתב על ידי: דורין אנגל

ראיתי את השחקנית הצעירה בתפקיד מטפלת בסרט "ללכת בדרכך", שמאוד אהבתי. בסרט מסופר על צעיר שהפך לנכה בעקבות תאונה, וקשר אהבה מקסים שנרקם ביניהם. אבל זה לא סרט הפי אנד. הצעיר הנכה התקשה להתמודד עם הנכות, ובחר  לעזוב את העולם בהמתת חסד.
השבוע שמחתי לפגוש פעם נוספת את השחקנית הצעירה בסרט חדש בשם המבטיח "החיים שלי". הסרט מתרחש בימי חג המולד. זה חג שהוא מלא צבעים ואורות שתמיד השמחה שורה בו.
גם פה השחקנית היא בדמות נערה צעירה תמימה, פשוטה, שמחפשת את דרכה בחיים. אבל פה הנערה עושה כל כך הרבה שטויות שהיה רגע שהסרט ביחד עם הנערה עלו לי על העצבים. 
למזלו של הסרט ושל הנערה, פתאום הופיע מושיע בדמות בחור צעיר נחמד. בהתחלה היא לא מבינה מה הוא רוצה ממנה. גם אני לא. 
היא עובדת בתור מוכרת מחופשת לשדון בחנות לבובות וקישוטי חג, ללא גילוי מחויבות רצינית לעבודה, וחולמת להיות זמרת. היא רצה מאודישן אחד לשני עם הרבה התלהבות. אבל אף אחד לא מתלהב ממנה, מלבד הבחור הנחמד שלא מוכן לוותר עליה. 
הם ממשיכים להיפגש. בין השאר על ספסל בפינת חמד של גן סודי בלב העיר. יום אחד הוא הזמין אותה לביתו. פתאום בבית הרגישה עייפות וחולשה גדולה. היא סיפרה לו שעברה בעבר השתלת לב. הוא עזר לה לעלות למיטה לנוח וכיסה אותה בעדינות. לאחר מכן שרו  ביחד שיר מקסים. היא נרדמה. מאותו ערב נעלמו עקבותיו.
כעט היא  זאת שרודפת אחריו. בהתחלה הולכת לגן הסודי, ולבית של חסרי בית, שם הוא סיפר לה שמתנדב בערבים. לאחר שהיא לא מצאה אותו, הלכה לדירה שלו.
מתברר שבדירה נמצא איש מכירות, כי הדירה עומדת למכירה. בעל הדירה....הוא הבחור הנחמד, שהלך לעולמו לפני שנה בעקבות תאונה. ואז בהבזק של שנייה מתברר לה, שהיא קיבלה את הלב שלו שהציל את חייה. הידיעה עורר בה הלם. הבחור שנתן את ליבו הופיע מעולם הרוחות כדי לגעת בנשמתה. 
ופה מגלים שזה לא סרט רגיל, זה סרט רוחני. אפשר להאמין, אפשר לא. לפעמים אדם צריך לקבל הלם כדי להתעורר ולעשות שינוי בחיים.
מפה הכול זורם לכיוון חיובי. היא לוקחת את עצמה בידיים, משלימה עם בני המשפחה, מתנדבת בבית של חסרי הבית. ובמקום לרוץ מאודישן אחד לשני, היא משקיעה את הכישרון האמנותי והקסם האישי שלה לגיוס תרומות, ובארגון ערב חגיגי לחג המולד, לאנשים חסרי בית.
מנערה אבודה היא מצאה משמעות בחייה הפרועים, בעקבות הפגישה עם בחור צעיר שנתן לה את ליבו, שחזר לחיים לזמן קצר מעולם האחר לעורר אותה לחיים טובים יותר.
את המילים "להביט למעלה" אמר הבחור הנחמד לנערה בכול פגישה. הם היו חקוקים על שלט עם שמו ושנת מותו על הספסל שעליו היו רגילים לשבת בגן הסודי בלב העיר. את השלט גילתה הנערה רק מאוחר יותר. 
הנערה קלטה את המסר "להביט למעלה" וחייה השתנו לעד. אהבתי את השחקנית בשני הסרטים. בשניהם הייתה בעלת אופי בסיסי דומה, תמימה, חמימה ומלאת שמחת חיים. בשניהם בני הזוג שהופיעו בחייה לזמן קצר, עוררו אותה למודעת ולהערכה עצמית. אבל שניהם עזבו את העולם הזה.

 


אהבה - גלויה ישנה
© כל הזכויות שמורות
טו' חשוון, תשפ"א. 2.11.2020
 
|