המספר עורך דין יעקב בן מלך

להשכיר דירה

זה, הסיפור על עו"ד לנקין, זה משנת 1967. אליהו לנקין היה מפקד אלטלנה, אח"כ ח"כ מטעם חרות ושגריר ישראל בדרא"פ. באנגליה סרבו לקבל אותו כי טענו שהיה טרוריסט.

אני יושב אצל אליהו לנקין, והוא אומר לי - אומרים שאתה "שועל". כמו שאתה מבין אני הייתי איזה שנתיים עו"ד והוא היה כבר עשר שנים לפני.

אומר לי - יש לי בעייה בא אלי אדון מולכו, מבנק דיסקונט אבא של עו"ד מולכו של היום, היה לובש חליפות של ארמני, אבל לא כמו הגנבים של היום. זה היה החליפות מהכסף שלו, לא שלקח את זה מהמדינה או מהבנק. היה "ס"ט" עם כבוד. אמר לי - בא אלי מולכו, רוצה את המשרד שלי. כמה שווה המשרד שלי?.

אמרתי לו  - המשרד שלך שווה 35000 אלף לירות, אבל יבוא אליך אדון מולכו תשתו קפה, ישאל אותך: כמה אתה מבקש? תגיד לו 50000 הוא מיד יסכים, אבל תגיד לו אחר כך, כן אבל אתה מבין שאני מדבר 50000 נטו, כלומר החלק של בעל הבית הבנק ישולם על ידו בנפרד. אחרי שתי לגימות קפה הוא יסכים, אבל תגיד לו שאתה צריך לשלם גם מס הכנסה והוא יסכים לשלם גם את זה. ואחר כך תגיד לו גם שאתה מבקש להישאר במשרד עד שתמצא משרד אחר וגם לזה הוא יסכים.

בקיצור, בא אליו אדון מולכו. אני זוכר, כמו היום. אומר לו -  כמה אתה רוצה? מולכו לא היה כותב חוזים עם 7 חתימות היה כותב פתק לקופה "נא לתת למוכ"ז 50000 לירות" זה היה אסמכתא. היה כותב פתק לקופה, לא צ' ק בנקאי ואיש לא חשד בו שיוציא יותר.

הוא נותן לו את הפתק לבנק. הבן אדם היה המום. ואמר לו נודיע לבעל הבית שאתה יכול להישאר עד שתסתדר.

בא אלי, שאל אותי - יעקב איך ידעת שהוא יסכים?איך ידעת.

אמרתי לו -  פשוט מאוד, הבנק צריך את המשרד אצלך. אם ישים את הכתבניות שלו במשרד שישכיר ממול, הוא צריך שומר והוצאות מיותרות. המשרד שלך צמוד אליו, זה גם חסכון בשבילו.

לכן, הלקוח שלך יהודה, נוח לו לקבל את הדירה והוא יחשוב פעמיים אם להוציא כסף במקום אחר.


© כל הזכויות שמורות

 
|