מספר הסיפורים, נעים בכבוד.

סיפור המלך והשיכור

היה היה שיכור אחד שהיה לו מגל חלוד וכל יום היה הולך לשדה קוצר פה קצת חיטה שם קצת חיטה מוכר אותה ובכסף קונה לו משקה, שותה ומשתכר ואין שמח ממנו.

יום אחד החליט המלך להטיב עם העם ובנה מוזיאון  מפואר ובתוכו גלריה גדולה.

בגלריה זו נפתחה תערוכת ציורים ממיטב ציירי העולם.

יום אחד הזדמן לשם השיכור, הביט בבניין המפואר בפליאה וככה מתנודד נכנס לתוכו היישר אל הגלריה. מסתכל על התמונות, נעצר לפני תמונה של שיכור האוחז בידו כוס משקה. לפתע פתאום פורץ השיכור בצחוק רם וצועק – רימו אותך, אדוני המלך, הציור הזה טעות, זה שקר, רימו אותך. השומרים מבקשים לגרש את השיכור מהמקום אך המלך מונע בעדם ושואל את השיכור לסיבת דבריו.

פשוט מאוד משיב השיכור, אף פעם לא ראיתי שיכור מחזיק ביד כוס משקה בצורה כה ישרה, השיכור אדוני המלך, לעולם אינו יכול להחזיק כוס ישרה לכן אדוני המלך רימו אותך ציור כזה לא יכול להיות.

יפה, אומר המלך מוחה כף ומצווה לתת לשיכור מאה דינרים על שהאיר את עיניו.

השיכור המום מכמות הכסף הענקית שזכה לה כך לפתע פתאום. מעולם, בכל ימי חייו לא הגיע אליו סכום כסף כזה בקלות רבה כל כך.

חושב בלבו נשאר עוד קצת ונתבונן. ושוב נעצר מול תמונה של קוצר הקוצר שיבולים וגם הפעם הוא צועק- אדוני המלך רימו אותך זה שקר.

מה הפעם? שאל המלך.

הפעם השיב השיכור הטעות היא בגודל השיבולים, אין בנמצא בעולם שיבולים מלאות כל כך, אילו היו שיבולים כאלה במציאות, העולם לא היה יודע רעב וחוץ מזה אדוני המלך, מגל כזה מבריק ונוצץ אינו מגלו של קוצר, הבט אדוני המלך אמר השיכור והניף את מגלו החלוד, כך נראה באמת מגלו של קוצר.

הביט המלך במגל ואישר את דברי השיכור.

אכן דברי אמת, תנו לו עוד מאה דינרי זהב על חכמתו.

שוב היה השיכור המום והפעם נעצר מול ציורו של כתר מלוכה עשוי זה ומשובץ באבנים טובות ויקרות. - אדוני המלך נזדעק השיכור. מה קרה הפעם? -  שאל המלך בסקרנות. - פשוט מאוד אדוני המלך, גם כאן רימו אותך. על כתר המלך להיות משובץ בשלוש מחרוזות של טבעות ואילו כאן אני רואה רק שתי מחרוזות

- מה, נשמעה גערתו של המלך, הוציאו אותו החוצה והלקו אותו מאה מלקות.

- על מה ולמה נזעק השיכור כשהוא נגרר החוצה על ידי שומרי המלך.

- אומר לך מדוע השיב המלך – כל זמן שהבעת דעה על שיכורים חיטה מגל, תחומים שאתה חי אותם, קבלתי את דעתך ושילמתי את המגיע לך. אבל ברגע שחדרת לתחומים שהם עניני כתר ומלוכה, תחומים שאתה רחוק מהם כרחוק מזרח ממערב צוויתי להלקותך.

אותו הדבר זה ערפאת, סיים את סיפורו נעים. הוא טרוריסט ומבין רק בטרור ולעולם לא יוכל לנהל מדינה כי זה לא תחום שהוא מתמצא בו.


© כל הזכויות שמורות

3. עפולה
מאת: רחל 14/12/2019
סיפור יפה אהבתי גם את מוסר השכל שלו אם אתה לא מבין בעיניין לא שלך אז אל תכניס את עצמך לצרות .
2. עפולה כושר 14
מאת: רחל 31/07/2019
נהנתי מאוד לקרא את הסיפור הזה ואיך שהוא מקושר לסיפורו של עראפת משל ונימשל.תודה
1. עפולה כושר 14
מאת: רחל ללא תוכן 31/07/2019
 
|