גן בוסתן ספרדי בנחלאות. צילום יהודה עצבה

המורה להתעמלות

נכתב על ידי: חיים כהן

דוד נולד בשנת 1927 י"א באדר תרפ"ז, גדל בשכונת "שבת צדק" ומשם עברו הוריו ל"זכרון טוביה" על שנות לימודיו הראשונות סיפר כי את הגן בילה אצל חכם "קאבסו" בישיבה על כריות ולימוד תורה.  בבית ספר היסודי "אור החיים" למד תלמוד תורה אצל הרב מאיר. בבית הכנסת למד שעורים אצל הרב מלמד.  למד בבית ספר "בית אהרון" עם המנהל אדון "ברצאווי"משם "לאליאנס" עם האדון לוי.

בית ספר רטיסבון היה בית הספר הבא שבו היה שלוש שנים  ולאחר מכן ל"טרסאנטה" אלו היו בתי ספר אשר נכפו עליו, ובית הספר אשר אהב היה מגרש הכדור רגל ב"מקור חיים". כמו כולם בדורו נאלץ לעזוב את בית הספר לצאת לעבודה לעזור להורים בהוצאות הבית, את נעוריו בילה בתנועת הנוער "בני עקיבא" ושם הכיר את אשתו לעתיד רחל טרגן בתקופה זאת גם היה חבר ב"הגנה". מלחמת השחרור קטעה את פעילותו החברתית והוא יצא להכשרה בקיבוץ "בית יהושע" אחרי כן התגייס לצבא ושרת בחטיבת "אלכסנדרוני" כחבלן. אחרי הצבא הוא וחברתו רחל עסקו בהדרכת נוער לניצולי שואה בכפר הנוער  בעין כרם" עבודה זאת השאירה חותמה בליבו.

"מכון ווינגוט" היה היעד הבא ללימוד חינוך גופני וכשסיים הלך ללמד בבית ספרנו כי"ח ללא תנאים.
היו כמה מזרונים, מתקן סוס וכדור אחד שבו שחקנו כדור רגל או לכדור סל. המורה דוד היה ענוו, שקט, אבל חזק מספיק להשתלט על  הילדים שרובם באו  מבית קשה וכשעזב לבית ספר אחר לא היה מי שיחליף אותו.

1953 נשא את רחל לאישה  והקים בית בישראל רחל ילדה לו ארבעה בנים עודד, יוסי,ישי ודרור. הבנים אהבו את ההורים כל כך, ששינו את שם משפחתם .  "לדור"  שזה דוד ורחל.

ומדי שנה היה שולח לי שנה טובה ולוח שנה.

כל כך אהבתי והערצתי אותו......

דוד נפטר י"ט אדר ב תשנ'ז
 


במשחק הכדורגל
© כל הזכויות שמורות
ח', טבת, תשע"ו. 20.12.15
 
|