המספר והרושם חיים מזר

קובץ סיפורים מס' 34

נכתב על ידי: חיים מזר


                    דגלים ואבוקות
קבוצה של דגלנים צעדה בסדר מופתי בכיכר העיר. מאחד הרחובות הופיעה קבוצה של נושאי אבוקות  וגם הם צעדו בסדר מופתי. נושאי האבוקות השתלבו בין שורות הדגלנים כך שלפני כל דגלן צעד נושא אבוקה אחד. לאחר שהקיפו ביחד את הכיכר מחצית השעה, הציבו הדגלנים את דגליהם ליד מדי החנייה ובכדי שלא יואשמו בהתחמקות מתשלום דמי החנייה לדגליהם, נושאי האבוקות שלשלו לתוך המדחנים מטבעות לכיסוי הוצאת החנייה. לפתע פצחו נושאי האבוקות בזמר ושרו את השיר הידוע "אנו נושאים לפידים". ומה היה עם הדגלנים? הם פנו לכל אשר תישאם הרוח, רוח שהוארה בזוהר של האבוקות. לקראת ערב חזרו הדגלנים, הם נטלו לידיהם את האבוקות ופתחו במחול האש, אש מתוקה מדבש. היה זה מחזה מרהיב לראות את הדגלנים עוזבים את מקומות החנייה, מסתדרים בחצאי רווחים ומביטים ימינה לשמע הקריאה :"בחצאי רווחים לשמאל שור" ומי יצא בקריאה זו? האבוקות שהתאגדו לידי אבוקה אחת גדולה, שלא ידעה להבחין בין ימינה לבין שמאלה. ולאן נעלמו נושאי האבוקות? הם מלכתחילה לא היו.
15.9.2004
                              מצלמה דיגיטלית
כשמצלמה דיגיטלית מצלמת את עצמה כל הסימנים הבינריים מתהפכים. כל מה שמסומן כ "1" הופך ל "0" וכל "0" הופך ל "1".על פי סידור זה כל שנקרא כ - smily הופך ל -  ylins. האם במצב זה החיוך מתהפך והופך לעצוב?  
24.5.2005 
                            יבשושיות
שצף יבשושי נערם בתוך גחונה של עין צופיה ואמנם העין צפתה למרחקים. בתוך אותו אופק בלתי נתפש הופיע שידפון שעלה על גדותיו והרווה את סביבתו בטעם של ירוקת דהויה חסרת מעצורים.
31.8.2005
                             תליון
כשלוקחים צירופי מילים ומחברים אותם ביחד מקבלים שורה ארוכה של מילים. שרשרת זו תולים מסביב לצוואר כמו תליון, מי שרוצה להבין את משמעות הכתוב מסתובב סביב הצוואר שעליו נתלית השרשרת. מכיון שהוא נע בתנועה מעגלית ועולה ויורד בתדירות גבוהה בסופו של דבר הוא חוטף כאב ראש. השאלה המתבקשת היא מה קורה לראשו של זה  שמסביבו מסתובב אחד שמנסה לקרוא מה כתוב בשרשרת/
6.9.2005


                           אסוציאציות,
במבחן אסוציאציות קולינרי המרואיין חשב על יום כיפור. היה לו ברור שהוא לא יוכל להתמיד בצום לאורך זמן ומסיבה זו התבשילים התחילו לקדוח במוחו. כדי להשביע את רעבונו הווירטואלי הוא לקח סכו"ם וסידר אותו בצלחת כך שהמלצר יבין שהוא רוצה מנה נוספת. המלצר הלך רחוק ונתן לו מנה אחת אפיים. אפו של המרואיין נזל ללא הרף והמרק הווירטואלי קיבל טעם חמוץ. מה עשה המראיין?  חיכה עד שהנבחן סיים את ארוחתו ההזויה וביקש ממנו חוות דעת משפטית. השאלה המתבקשת היא האם מדובר באסוציאציות משפטיות או במשפטים אסוציאטיביים?
17.1.2006
                  חפיפת משולשים
האם משולש ברמודה חופף למשולש הדומרב? הסבר, פרט ונמק.
2.5.2011
                אמרה והיפוכה
מה ההיפך מהביטוי "טובים שני ציפורים ביד מאשר ציפור אחת על העץ?" טובים עץ וציפור ביד מאשר שני ציפורים לא ביד.
21.6.2011
                מעלית
מן המקובלות הוא שכאשר נפתחת מעלית שואלים את אלה שבפנים למעלה או למטה. מה נשאל כאשר המעלית נעה לצדדים, ימינה או שמאלה? איזה שם ניתן לתא הובלה הנע בתוך אותה קומה על גבי מסילה? מה שברור הוא כי מדובר בבניין באורך מאות מטרים. בתא הובלה כזה אין צורך במגבים.
19.7.2011
            מראה
פנים חדשות ניבטות במראה. הן מחייכות לפנים שמול המראה וקורצות. באיזה עין קורצות בעין ימין או בעין שמאל?
19.7.2011
           מנהלת
מי היא מנהלת פולניה ? כמו אישה פולניה, רק יותר גרוע.
22.9.2013
 


דגלים
© כל הזכויות שמורות
ו', חשון, תשע"ד. 10.10.13
 
|