המספר והרושם חיים מזר

קובץ מס' 25

נכתב על ידי: חיים מזר

                   ימאי
ימאי לקח בקבוק, מילא אותו במים וסגר אותו עם פקק. לאחר מכן הפך את הבקבוק והתחיל לטלטל אותו. הגלים בתוך הבקבוק היו גבוהים  וסוערים. לפתע שמע נקישות על דופן הבקבוק. לתדהמתו הוא ראה את רב החובל מדביק לדופן הבקבוק. דף נייר ועליו כתובה המילה "הצילו". בזהירות הפך הימאי את הבקבוק ואפשר לרב החובל ולצוותו לצאת החוצה. במהירות סגר את הבקבוק, טלטל אותו שוב, ושוב שמע נקישות. הוא הסתכל על הבקבוק ושם לב שהנקישות היו מכות של פגזים שנורו מספינות שלחמו זו בזו. עולם שלם בתוך בקבוק. רב החובל שאל אותו :"למה המתקת את המים?". תשובת הימאי היתה :"אם הייתם מרגישים את המליחות הגדולה של המים הייתם מתחילים לסבול מלחץ דם גבוה".
9. 11.2009
            להרגיז כיסא
כשהכיסא הרגיש שלוחצים אותו אל הקיר, הוא נעמד על רגליו האחוריות. רגליו הקדמיות היו באוויר וכל פעם שהרגיזו אותו הוא היכה ברגליו הקדמיות על הרצפה. היה מי שהחליט להתחכם והחל להרגיז את הכיסא באופן שיטתי. כל שניה היה אומר דבר מה שהוציא את הכיסא מדעתו. על פי מספר הנקישות על רצפה אפשר לדעת כמה פעמים הכיסא היה מרוגז
9. 11.2009
            שעון.
חוט תפירה ארוך. ארוך, ארוך רצה להיות קצר. הוא לקח מספריים וחתך את עצמו. את החוט הנותר הוא חתך מספר רב של פעמים ואז היו הרבה, הרבה, הרבה חוטים קצרים. החוטים שילבו ידיים עד שהתקבל מעגל גדול, גדול, גדול. הם הסתדרו בצורה זו מסביב למספריים ופרקו אותם. כל חלק של המספריים פנה לכיוון אחר והם נראו כמו מחוגים. כמה מטר חוט תפירה צריך בשביל מעגל שהרדיוס שלו שואף לאינסוף ומה אורך הלהבים של המספריים?
10. 11.2009
          קוביה
בתוך קובייה גדולה לאין סוף אפשר להכניס קוביות קטנות לאין סוף. מה צבע הקוביות הקטנות?
11. 11.2009
          מחרתיים
על פי הגדרה  מחר של מחר הוא מחרתיים. אם נקבע עם מי שהוא שניפגש בעוד ארבעה ימים, נאמר שניפגש בעוד מחרתיימים. אפשר על כן לומר שמחרתיימים הוא רבים של מחרתיים ושלושתיימים  רבים של שלשום.
19.10.2010
                 מכונת צילום
האם מכונת צילום המצלמת את עצמה שבעת רצון ממה שהיא רואה? אם לא, היא מזמינה טכנאי.
26.9.2011
                שיג ושיח
לפרסונה נון גרטה היתה שיחה טעונה עם בורא עולם, פרסונה לא שבעה נחת. היא יצאה בשן ועין מאותו שיג ושיח. בורא עולם אמר לה בצורה חד משמעית כי אינו חפץ לא מדובשה ולא מעוקצה.
10.2.2013
           חתולים
אמרה מפורסמת אומרת שכלב נובח אינו נושך. האם חתול מיילל אינו שורט?
12.3.2013
        מועד ב'
מה אומרים למי שצריך לעשות בחינות במועד ב'? מועדים לשמחה.
7.5.2013
       עבודה סמינריונית
הסטודנטים שלמדו על החברה הישראלית התבקשו לכתוב עבודה סמינריונית בנושא. אחד הסטודנטים החליט לכתוב על כך בצורה התמציתית ביותר ואמר את מסקנתו במשפט אחד. מדינת ישראל היא מדינה נוירוטית על סף התקף פסיכוטי. הציון שקיבל היה מאה פלוס.
29.5.2013
         אבדה
מלך הלך לאיבוד. הוא חיפש את האבדה ומצא אותה. למה הוא חיפש אותה? מכיון ששמע שכל המוצא הישר יבוא על שכר ואכן הוא זכה בשכר הולם.
4.5.2013
         מוסיקה
על מי אומרים שיש לו קול של צפצפה בלי עומק של טרומבון? על אדם מנופח מרוב חשיבות עצמית.
24.7.2013

שעון של פעם
© כל הזכויות שמורות
ל' אב, תשע"ג. 6.8.13
 
|