אומן בועות הסבון מפליא בלהטוטי בועות

קובץ סיפורים 17

נכתב על ידי: חיים מזר


                         מעגלים
כל היום הסתובבנו בכיכרות העיר. עברנו מכיכר לכיכר ולא מצאנו לרפואה אפילו כיכר לחם. כך עבר לו יום עבודה בחיפושים ובסוף היום לא ידענו אם עשינו את היומית. עברו חלפו להם ימים, שבועות, חודשים ושנים. בסוף העשור הבנו שמחכה לנו עוד עשור. ומה נעשה בעשור הבא? כמובן שנחוג במעגלים ואיך אפשר שלא נשיר "עוגה, עוגה, במעגל נחוגה, נסתובבה כל היום עד אשר נמצא מקום, לשבת, לקום, לשבת, לקום....".
26.3.1989
                   מחלקת התה
היה היתה פעם עיר גדולה שבמרכזה צמח מנגנון ביוקרטי והמנגנון היה כה גדול עד שמי שנכנס לתוכו היה הולך לאיבוד. כאשר ראש מחלקה התבקש להגיע לישיבה עם ראש מחלקה אחר, התשובה מהנשאלים היכן יושב ראש המחלקה המבוקש היתה "לך לפקיד הבא". מבולבל ונבוך היה עד שבצר עליו ליבו פנה למחלקת התה והיא נתנה לו מפרט טכני של כל המסלולים האפשריים של המנגנון. כאות הערכה על ידענותה המופלגת מונתה מחלקת התה למדריכת תיירים במנגנון והיא אף פעם לא הכזיבה.
13.7.1989
                 עט
העט החזיקה ביד והובילה אותה לאורך השורות כשהרגישה  שהיד נגמרת היא שמה נקודה. אבל זאת היתה מנוחה קצרה מדי. לכן, בתום כל שורה ציירה סימן שאלה וכל שנשאר ליד הוא לשאול למה? העט התעלמה מהיד והיד המשיכה בשלה עד שהרגישה שהמילוי הולך ואוזל. היא עצרה לרגע לשאוף אוויר לתוך ריאותיה והמשיכה ככל שיכלה. קשה להאמין, בסוף היא התמוטטה והיד אמרה: ברוך שפטרנו.
9.7.1990
               משקפיים
המשקפיים שנרכשו אצל האופטומטריסט  היו בעלי ייחוד. אלה היו משקפיים עם שלוש עדשות. למה דווקא שלוש עדשות? העדשה הנוספת היא בשביל העין השלישית, זאת שבמצח. אלה שתי עדשות לקריאה והשלישית לראיה מרחוק. זה שרכש משקפיים אלה יכול למקד את ראייתו בו זמנית הן בעיתון שהוא קורה והן בקו האופק. השתלבותו בכבישים היא לכן חריגה. בו בזמן הוא גם קורא עיתון וגם נוהג בלי שפעולה אחת מפריעה לשניה. מה שברור שהוא לא מבזבז שניה אחת בנסיעותיו.. שאלה מתבקשת לגבי התנהגותו היא באיזה עין הוא קורץ?
5.3.1992
             

                    דרכון
ציפור קטנה נחתה על כף ידי ודיווחה לי על כל מסעותיה ברחבי עולם. הדיווח היה מפורט ביותר וכלל סעיפים ותתי סעיפים בתום הדיווח ביקשה ממני טפסי  106 כדי לקבל החזרי מס. בלי זה לא תוכל לחדש את הדרכון שלה לקראת מסע הנדודים של עונת הקיץ הקרובה.
15.11.2005
              הוד והדר
החוגגים בצעדתם הקרינו על סביבתם הוד והדר שלא נראו כמותם. עם סיום הצעדה ההוד וההדר נשארו במקום ולאחר זמן מה הם התפזרו. ההוד פנה לכיוון אחד וההדר פנה לכיוון אחר ומאז הם לא נפגשו. היה זה הליך גירושין מלווה בהוד ובהדר.
15.5.2007
             בועות  סבון
במופע בועות הסבון האמן הצליח להכניס מילה לכל בועה. עם כיבוי אורות הבמה התגלה לצופים מראה יוצא דופן ומרהיב עין. בועות בצבעי כחול וסגול בגדלים שונים ובכל בועה מילה מוארת באור ירוק או אדום. הבועות ריחפו לכל כיוון עד להתפוגגותן.. הצופים קראו את המילים ומכל צירוף שהוא, כל אחד בנה משפט. כשליקטו את כל המשפטים התקבל מאמר על תוחלת הקיום של הבועות. התעוררה רק בעיה אחת. לא היתה רשימת מקורות. השאלה המתבקשת היא אם מופע בועות הסבון יכול להיחשב כמאמר אקדמי, כן אן לא? התשובה היא בידי הקורא.
13.5.2008
             זנב החתול
כל בוקר החתול מסתכל על העיניים שמולו ושואל בתהייה  רבת משמעות האם עקרון אי הוודאות של אייזנברג עדיין תקף ומה עם התנע הזוויתי של אייזנברג עצמו?
19.5.2009
           הזמנה לחתונה
דרקולה עומד להתחתן עם בחירת ליבו דרקולינה. החתונה תתקיים בטרנסילבניה. רצוי להצטייד בניבים של טיגריס. ידיעת רומנישטי רצויה. החתונה תהיה בחסותו של הארכיבישוף דרקול.  סוג הדם של דרקול  A  וזה של דרקולינה  B . כעבור שנה : לזוג המאושר נולדו במזל טוב תאומים. בן ובת. שם הבן דרקולה ג'וניור  ושם הבת דרקולינה בנבינה. סוג הדם שלהם הוא  AB .
8.12.2012
 


תה
© כל הזכויות שמורות
מוצש"ק כג', סיון, תשע"ג. 1.6.13
 
|