המספר והרושם חיים מזר

קובץ סיפורים קצרים מס' 6

נכתב על ידי: חיים מזר

                                       פנינים
במדור הספרותי של עיתון יום השישי קראתי שיר מאוד מאוד מיוחד, כל מילה פנינה. כל שורה יצירה ספרותית קטנה. רק שמרוב יצירות ספרותיות הלכתי לאיבוד. ביקשתי מהעורך שישלח לי אינדקס מתאים. בהתחלה הוא לא הבין מה אני רוצה. לבסוף שלח לי עותק של העיתון עם ספח שעליו כתוב כי מחיר העיתון ביום שישי גבוה מאשר בשאר ימות השבוע. רק לא ידעתי אם אכן הפנינים הם שהעלו את מחיר העיתון.
23.6.1990
                                  ביקורת
בביקורת הסרטים שלה התייחסה מבקרת הסרטים לסרט שהוצג אתמול על מרקע הטלוויזיה. היתה זו ביקורת כה מפורטת עד שהתייחסותה של המבקרת כללה גם את הפיקסלים של המרקע.
13.7.1990
 
                           ללא מילים  
לילה שלא היה בהיר כמותו הצביע ברוב הדר וכבוד על ירח מלא ויצק במתבוננים בו תחושה של כשפים עטויים בגלימה עשויה מספוג מלטף. לא היה זה לילה רגיל. גחליליות האירו באור נגוהות ופילסו דרך לרוח חרישית שלא ידעה אם להישמע כאדוות גלים או כפכפוכי מים הזורמים מברז דולף. כוכבי מרום נצנצו בהבהובים הרומזים על מסתורין אפופי כשף ורז. רק זוג עיניים סקרניות ידע איך לצפות וברוב קשב השכיל לשאוב לתוך אישוניו תהיות של חוכמה, נדבכים של בינה ומכאובים של דעת. והעיניים לא פסחו על שום דבר. ברוב קשב ידעו לתהות על חשיבותו של חיוך אירוני סמוי ולהבין מה שלא ניתן לתיאור במילים. להרגיש ולהיות מורגש .
10.1.1992    
                         בעייתו של מכתב
ברוב צניעותו יישר המכתב את קפליו. כדי להופיע בצורה מכובדת בפני מחזיקו, הוא יישר את השורות, החזיר למקומן את המילים שיצאו מהשוליים וביקש מזה שמחזיקו להשתמש ברמקול כשהוא קורא את הכתוב. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהמכתב הוא כבד שמיעה.
2.3.1992
                            שוליים
השוליים שבתוך העמוד החלו להתכווץ. הכתוב לא הרגיש בנוח. נהייה לו צפוף. מילים החלו לעלות אחת על השניה, אך זה לא פתר את הבעיה. הן החלו לעלות למעלה, עשו סיבוב פרסה והחלו להסתדר בצידו הימני של הדף שורה אחרי שורה. השול הימני החל לנוע שמאלה. מסקנה, הכתוב נכתב מימין לשמאל. יכול להיות שמדובר בעברית.
26.5.2009
                          פלטת שולחן
ניקח שולחן עגול, ננסר מתוכו משולש ובתוך החלל שנוצר בשולחן נשים פלטת שולחן בגודל מתאים. נקבל משולש חסום במעגל. אבל אם ניקח את הפלטה המשולשת, נחבר לה רצועות ונשים על הראש נקבל כובע בעל שלוש פינות.
10.6.2009
                      חורף
בציור שעל הקיר רואים תמונה חורפית ועננים. היה ברור שמתקרבת סערת גשמים ואמנם בעקבות קצר חשמלי בחדר זה החלו להישמע רעמים חזקים במיוחד. מספר דקות לאחר מכן החל לרדת גשם שוטף. החדר היה מוצף לחלוטין.
1.5.2012
                מברק בארמית
תרתי דסטרי פגש את כל מאן דבעי וזה האחרון ענה לו: איפכא מסתברא.
 10.2.2013

כספת כבדה ועתיקה
© כל הזכויות שמורות
ט', אדר, תשע"ג. 19.2.13
 
|