המספר והרושם חיים מזר

קובץ סיפורים מס' 29


                   רפרודוקציה
הרכבת עצרה בתחנה. קהל הנוסעים ירד מהקרונות ונכנס לקרונות אחרים. הרכבת אותתה ופתחה בדהרה. בצומת הראשון נכנסה לתוך התמרור והגיעה לכביש ללא מוצא. נהג הרכבת הפעיל את הבלמים ונסע קדימה בהילוך אחורי. הכביש ללא מוצא הפך לדרך מעגלית. קהל הנוסעים ירד מהקרונות ופתח בזחילה אינסופית, תוך ביצוע לולאות מיותרות. הקונדוקטור החזיר לנוסעים את הכרטיסים כשהם מבוילים. על כל כרטיס היתה משני צידיו חותמת .של דואר רשום. אף אחד לא הגיע לסניף הדואר לקבל את החבילות. רק הכרוז של הרכבת הודיע על מספרי הקידוד של האדנים. הרכבת נעלמה בתוך חלון הראווה הסמוך שהשתקף ברפרודוקציה של יוסל ברגנר והאנשים הלא הם הדיו שבו נכתבים התעריפים על גבי כרטיסי הרכבת.
12.6.1988
                  קול – נוע
תחנת ההמתנה לרכבת היתה מלאה עד אפס מקום. בהגיע הרכבת שהיה בה קרון אחד בלבד עלו כולם והתיישבו על פי המקומות המסומנים בכרטיסיהם, לרבות היציעים. בדיוק בשעה היעודה הופעלו מנועי הקטר,. נשמעה תרועתו של צופר הרכבת והוחל בהקרנת הסרט. הרכבת שעטה לה ליעדים  שרק בסוף הסרט התברר פשרם. היה זה קול – נוע במלוא מובן המילה..
9.7.1989
          גידולים הידרופוביים
סמוך לסיום העבודה התחיל כצפוי לרדת גשם. הגשם היה כה חזק עד כי הרחובות חישבו להישבר. אבל הם לא נשברו. במקום זאת נקוו נהרות מים. בכל הרחובות. עוד לפני שהספיקו להתקין מזח עגינה המים התאדו והתעבו לעננים שנעו בגובה 20 מטר מעל פני הים והתחיל שוב לרדת גשם.. המים לא ניקוו באגני ההיקוות, אלא נאגרו בגובה 15 מטר מעל  פני הים. הם נאגרו לנהרות עיליים, מין תופעה שתיאורה הוא נהרות מרחפים. דיירי הקומות התחתונות והעליונות במבנים רבי הקומות מצאו עיסוק חדש להתעסק בו  - גידולים הידרופוביים.
21.8.1989
          רב מכר
בהמראה הראשונה הנוסעים הידקו  את החגורות על פי הנחיות הקברניט. הם טסו מספר שעות ונחתו. יעד הנחיתה היה כמתוכנן בדיוק כמו שכתוב בספרים. לא היה ברור רק באיזה ספרים., משום שלא היו בנמצא שום ספרים. בשל כך פנו הנוסעים לרבות הקברניט לאגף המדידות ונמסר להם כי נחתו היכן שהיו צריכים לנחות. התשובה כמובן בשדה תעופה. הם חזרו  למטוס והמריאו. הפעם לא הידקו חגורות ונחתו כל אחד במקום אחר, של ספר הטיסה. בספריות. הנוסעים עיינו בספרות המתאימה והתברר להם כי נחתו כל אחד בעמוד אחר של ספר הטיסה.. הקברניט נחת בעמוד של  תוכן העניינים. ספר הטיסה היה לרב מכר. מגרש החנייה  היה מלא עד אפס מקום.
23.10.1989
                מסגרות
מסגרות התמונות השתחררו מהתמונות, ירדו מהקירות ופתחו בצעדה לכיכר העיר. מאחר ולמסגרות אין רגליים, הליכתם דמתה בעצם לקרטוע. בהישמע האות פתחו המסגרות בריקוד שנמשך זמן רב.. כל מי שעבר בכיכר עצר כדי לצפות בריקוד המסגרות מוסיקת קרע היתה כמובן "תמונות התערוכה" של מוסורסקי..
19.3.1992
                   התחשבות
הכתובות שבספר הטלפונים מקריאות את עצמן בקול רם ואלה שמובלטות צווחות. כדי להקל על המשתמשים הוחלט שספרי הטלפונים של השנה הבאה. יצוידו באוזניות . הכוונה היא לא להפריע לאלה שנמצאים בסמיכות מקום למשתמשים.
1.4.1992
                פרדוקס
האם הפרדוקס פרדוקסלי באופן פרדוקסלי? היציבות השומרת על עצמה לא מצאה מנוח עד שסתרה את סתירתה ובסופו של דבר מאסה ביציבותה מכיון שלא הרגישה בנוח ביציבות הבלתי נלאית.
10.3.2011.
                  חיוך קפוא
למה מתכוונים כאשר אומרים שלאדם מסיום חיוך קפוא? הכוונה היא לאדם מחייך ששפכו עליו קרח והוא קפא במקום.
2.5.2011

 


רכבת
© כל הזכויות שמורות
אור ליום שישי, כד', אלול, תשע"ג. 30.8.13
 
|