כד החלב

קובץ מס' 26

נכתב על ידי: חיים מזר

                  החלבן
היה היה חלבן ולחלבן היתה בת. לבת היתה תכונה מאוד מאוד מיוחדת. היא יכלה לפשוט צורה וללבוש צורה כאוות נפשה. בת זו היתה שובבה וגרמה לאביה צרות רבות. החלבן היה אובד עצות. " מה עושים עם בת כזאת?" חשב וחשב עד שמצא פתרון. בוקר אחד פיתה אותה להתחפש לחלב. חיש מהר בטרם תתחרט, אסף את החלב לתוך סיר, הרתיחו והגישו לאשתו לארוחת בוקר. באותו רגע התרחש אירוע יוצא דופן. האישה התעברה וכעבור תשעה חודשים ילדה תאומות זהות ולבקניות.
17.11.1984
              הספה
אורחים באו לבקרו. הם נכנסו לחדר האורחים בשלשות. שלשה ראשונה התמקמה בפינה הדרומית מזרחית, שלשה שניה התמקמה בפינה הדרומית מערבית, שלשה שלישית התמקמה בפינה הצפונית מזרחית והשלשה הרביעית בפינה הצפונית מערבית. הספה לא נשארה מיותמת. היא עברה מפינה לפינה ואספה את אורחיה. ארבעה אורחים ישבו כל אחד על כרית. היא ניגשה לחלון והעיפה אותם החוצה. היא ניגשה לפינה אחרת של החדר, אספה את השלשה השניה  וגם אותם העיפה מהחלון. כך גם עשתה עם השלשות השלישית והרביעית.. שנים עשר אורחים נכנסו ושנים עשר אורחים עזבו והמארח מה איתו? אה! שכחנו לספר לכם. המארח הוא הספה. אז בשביל מה אם כן הוא הזמין את האורחים והתנהג כפי שהתנהג? את זה תשאלו את הספה.
 17.11.1984 
      עננה
עננה קטנה הופיעה מעל קו האופק. פסעה התקדמה לה מזרחה עד שהגיעה  לרכס הרים ותלול והטילה את מימיה. בעמק צר וארוך נקוותה ימה קטנה, רדודה למאוד וברדידות זו השתקפו מתלולי מצוקיו של הרכס. ההשתקפות והשתקפות ההשתקפות בחנו זו את זו מי למעלה ומי למטה. כל אחת שטחה את טענותיה, הצדקותיה ומסקנותיה  עד שיום קיץ חם ולוהט התייבשה לה הימה והיתה כלא היתה. עננה קטנה שטה לה ברקיע לחפש פינה אחרת בה תוכל להטיל את מימיה.
28.5.1988
      קול נפלא
אך, איזה קול נפלא יש לו לזמר. הכוסות נשברות אחת אחרי השניה. הקוקטייל התאדה לתוך הבקבוקים שננעלו בארון. שברי הזכוכיות לא נאספו לאשפה. מי שהוא עשה מהם ויטראז'ים לארון. הזמר שוכב בארון. לשתות את הקוקטייל הוא כבר לא יכול.
20.6.1988

     נקודות
הקלדנית הדפיסה את המכתב בשלימותו. שום דבר לא היה חסר. אפילו הנקודות וסימני השאלה לא מעדו וכל אחד נמצא במקומו. בתום הדפסתו נפלט מהמדפסת ונשלח ליעדו. תוך כדי שיגורו עבר במברקיה ואותיותיו חזרו אט למקלדת. הנמען קיבל מכתב ובו נקודות וסימני שאלה. על סמך הכתוב הבין הנמען שהוא נשאל מספר שאלות. הוא ענה עליהן אחת לאחת. במכתב התשובה לא היה צורך בשאלות. הקלדנית קיבלה לידיה מכתב שבו יש רק נקודות. היא בחנה בעיון את המכתב ואספה את הנקודות. מלוא חופן נקודות היה בידיה וזה היה ניקוד גבוה מאוד.
12.3.1989
      רטוב
תוך כדי נסיעה נזכרתי ששכחתי לחלום. ביקשתי מאחד הנוסעים להחליף אותי ליד ההגה למחצית השעה. באותה חצי שעה ישנתי שינה עמוקה ונזכרתי שאני צריך לחלום. אני באמת חלמתי אותו וכשחזרתי הביתה ראיתיו מוקלט בסרט וידיאו ואיך שאני נראיתי- שעון על כיסא המכונית, נטוי על צידי ולשוני בחוץ. לא פלא שצווארו של הנוהג באותו זמן היה רטוב לגמרי.
18.11.1989
         כפפות
הגפיים על פי הגדרה מתייחסות לידיים ולרגליים כאחד. כאשר קונים נעליים קיימת אפשרות על פי הצורך לרכוש נעליים אורטופדיות. שאלה מתבקשת היא מדוע לא לרכוש על פי בצורך כפפות אורטופדיות.
17.11.1990
        נקודות
בשיעור הבעה הנקודות קיבלו מטלה לכתוב מאמר שנושאו הוא קווים לדמותו של הקו.
19.1.2004
    כתמים
מה עושה כלב דלמטי  כאשר צבעי הכתמים שלו דוהים? הוא צובע אותם בצבעי טמבור. בכתמים החדשים אפשר להשתמש במבחני רואר שאך.
10.3.2013
 


כלב דלמטי
© כל הזכויות שמורות
יב', אלול, תשע"ג. 18.8.13
 
|