המספר והרושם חיים מזר

קובץ מס' 31

נכתב על ידי: חיים מזר


                  יופי של הצגה
הזמנות רבות הופצו לקראת הצגת הבכורה. ואמנם המוזמנים לא הכזיבו והגיעו בהמוניהם. באולם היה צפוף והוא היה מלא עד אפס מקום. אנשים ישבו אפילו על המדרגות ועל המעקה של היציע. ההצלחה היתה גדולה ומעל למשוער. עם רדת המסך הקהל הריע ממושכות. מי ששם לב הבחין שמחיאות הכפיים היו שלא כמקובל. גב כף יד אחת כנגד גב כף היד השניה. קול מחיאות הכפיים נשמע חלש מאוד ואנשים נקעו. ושברו עצמות. מאז, ליד כל אולם בו מועלית ההצגה נפתחת במקביל מחלקה אורתופדית.
12.3.1992
                                נימוסים
הטלפון צלצל, הרמתי את השפופרת ושמעתי את הדובר אומר את דבריו בסדר הפוך מהמילה האחרונה עד למילה הראשונה. למזלי הטוב הקלטתי את דבריו ובתום השיחה הרצתי את הסרט אחורה במהירות דיבור ורק אז הבנתי במה דברים אמורים. אולם לתדהמתי הפעם שמעתי את דברי שלי בסדר הפוך מהמילה האחרונה עד למילה הראשונה. התקשרתי אליו בחזרה והשמעתי לו את דברי באותו סדר. הוא לא היסס והשיב בתודה. הבנתי שמדובר באדם בעל נימוסים בלתי רגילים.
18.3.1992
                      ביקור בתערוכה
כשצפיתי בתמונת הפורטרט שמתי לב כי המצויר הסיר את משקפיו, ניקה את העדשות והרכיב בחזרה את המשקפיים. פשוט לא האמנתי למראה עיניי. בתמונה הבאה התופעה חזרה על עצמה אבל בווריאציה שונה. המשאית שעמדה מול החנות התניעה את מנועה ונסעה לה לדרכה. העשן שנפלט מהעמם שלה התפזר באוויר ובתנועת יד . ניסיתי להרחיק אותו מעיני. כשחזרתי הביתה כולם שאלו אותי למה אני מכוסה בפיח.
20.3.1992
                   מטף כיבוי אש
מתוך הדף שהיה מונח למול עיניי צצו להן מילים רבות לאין ספור וכך החלו לרוץ בלהט גובר והולך עד כי הנייר החל להתחמם ולהעלות באש. מאחר ואין בידי מטף כיבוי אש, הפסקתי את הכתיבה לזמן מה. רק כשהתקרר הנייר חידשתי את הכתיבה. בכדי לא להיקלע שוב למצוקת אש כתבתי ונחתי לסירוגין.
1.4.1992
                חלומות פלסטיים
חנות חדשה נפתחה בקניון והמוני אנשים צבאו לפתחה. לשאלתי על פשרה של ההמולה נמסר לי שחנות זו היא ראשונה מסוגה, מאחר שמוכרים בה חלומות פלסטיים. לא האמנתי למשמע אוזני. מה פירושו של המושג חלומות פלסטיים? איך בכלל אפשר למכור חלומות? בעל החנות הסביר לי שמדובר בגלולות שינה שכל הנוטל אותן שוקע בשינה עמוקה מלווה בחזיונות בהם הוא צופה בשלטים המשמשים לפרסות חוצות וכול מה שכתוב בהם הוא שהצופה חולם חלומות פלסטיים לשאלתי אם זה פלסטיק עשוי מ -P.V.C    או מחומר מתכלה לבעל החנות לא היתה תשובה. הסתקרנתי לדעת אם הפלסטיק המשמש את החולמים לא יגרום לזיהומים סביבתיים בלתי הפיכים
13.11.1992
                       נעליים
"דגלנים במקום דרוך!"  זאת היתה ההוראה האחרונה שקיבלו החיילים במסדר הסיום. ואמנם הם דרכו, דרכו, דרכו ודרכו עד שמרוב דריכות נעליהם התבלו. הם נאלצו להחליף אותם תוך כדי דריכה במקום. למזלם הטוב הם לא נדרשו למלא טפסי  1065. מפקדיהם הבינו את הסיסמה כי פקודות יש למלא.
21.10.1993
                  משפט פיתגורס
מסביב לשולחן יושבים שמונה אנשים והם סופקים כפיים בתדירות של מחיאות כפיים כל חמש שניות. פעילות זו נמשכת חמש דקות ואחר כך מוחאים כפיים כל שתי שניות. מחיאת כפיים זוגית היא שוות ערך להעלאה בריבוע. מחיאת כפיים זוגית ברווח של שתים וחצי שניות בין מחיאת כפיים אחת לשניה נחשבת לפעולת חיבור ומחיאת כפיים משולשת נחשבת לפעולת שוויון. נא לחשב מה קצב מספר מחיאות הכפיים בשניה הדרוש לחישוב משפט פיתגורס.
8.11.2005
                 צופים
אם שמים רצף קוונטי פוסטמודולרי על פלטפורמה לא בטוח שהתוצאות שתתקבלנה תהיינה מלהיבות במיוחד. על מנת שהצופים ימצאו את עצמם נלהבים יותר, יהיה צורך להביא את מצבם החלומי  לתנועת עין מהירה ולראות כי אכן ישנה סינכרוניזציה בין מצבי  העירור של הדיסוננס הקוגנטיבי שלהם. ואז בוודאי אמרתו של דקרט אגו קוגיטו סום תקבל משנה תוקף. אבל מי הם הצופים?.
27.6.2006
               משא ומתן
כאשר נושאים ונותנים עם בורא עולם. רצוי לדחות במידת האפשר את מועד התפוגה.
6.11.2012
            נחירות
האם היפיפייה הנמה נוחרת?
5.9.2013

המספר וקהל הצופים
© כל הזכויות שמורות
ו' תשרי, תשע"ד. 10.9.13
 
|