המספר והרושם חיים מזר

קובץ מס' 30

נכתב על ידי: חיים מזר


            מסלול נסיעה
ברוב המקרים התנועה זורמת מזרחה וזאת מהסיבה שהסתעפות הדרכים בכיוון הזריחה היא מסובכת ביותר. מספר המסעפים גדול לאין שיעור והנהגים אוהבים  לעבור ממחלף למחלף. הם פשוט  מאוהבים בנסיעות לולאות. אם ייסעו בדרך שאין בה מסעף אחד הם לא ירגישו בטוב.. לכן הם אף פעם לא פונים לא מערבה, לא צפונה ולא דרומה. את יום העבודה הם מתחילים  בנסיעה מביתם מזרחה ומשם לכל אשר יחפצו. רק בסוף יום העבודה ייסעו בדרך הקצרה והסבירה. המסלול היומי שלהם הוא אם כן – בבוקר מסלול לא סביר, בערב מסלול סביר. זאת מהסיבה שבאה להצדיק את קיומם של מסעפים רבים. הנהגים מתנחמים בכך שאין מסעפים אלה נחשבים כבישי אגרה, כך שלפחות הנסיעה בהם היא בחינם.
12.3.1989
              נסיעה
לנסיעה האחרונה הופיע כהרגלו הנוסע הקבוע לשעה זו. הוא התיישב בספסל שלימין הנהג וכל הדרך לא פסק מלשוחח עימו. שעות שוחחו עד שהגיעו לתחנה הסופית. הנוסע בהרגלו ירד מהאוטובוס ונכנס במהירות לביתו. ליד מיטתו עמדה תחנת אוטובוסים. הוא התקלח, אכל, נכנס למיטה ונרדם. משהגיע האוטובוס לתחנה עלה והתיישב כהרגלו בספסל שלימין הנהג וכל הדרך לא פסק מלשוחח עימו וכך נמשכה לה הנסיעה  עד שהגיעו לתחנה הסופית וכהרגלו ירד מהאוטובוס ונכנס במהירות לביתו, התקלח, אכל, נכנס למיטה ונרדם. זאת בעצם היתה עבודתו של הנוסע, להפיג את שעמומו של הנהג מכיון שהוא היה הנוסע היחיד.
10.6.1989
         סיפור
סיפור יסופר באחד הערבים על אחד שירצה לספר סודות כה כמוסים  עד כי יתיישבו כולם סביב המספר ובפה פעור יחכו למוצא פיו והם יבלעו בשקיקה את המילים אחת אחר רעותה. ואמנם מפיו של המספר הן תזרומנה כנחלים, גואים שוצפים וגועשים ובקיבותיהם  כמרקחה תתערבלנה המילים אלו באלו עד שתנבטנה לספר עב כרס שאלפים של דפים ירחיקו את כריכותיו זו מזו ובספר יסופר על מיצי העיכול שיופרשו לתוך קיבותיהם וכיצד אלה יעכלו את המילים לידי עלילה כה מרתקת עד שאוזניהם תתפוקקנה מרוב תדהמה למשמע המתרחש בתוך קיבותיהם. כשיבואו לבקר בספריה העירונית יראו את גודל החלק והנחלה לה זכו ביצירה זו שבלעדיהם היא לא תצא לאור ועוד איזה אור. אור בעוצמה של 15 וואט.
11.2.1990
         מנהל חשבונות
מנהל החשבונות דפדף בטבלאות שבידו ומצא את חשבונות הזכות והחובה מאוזנים. המאזניים לא נטו לשום צד. הוא היה שבע רצון. החישובים תאמו את הציפיות. לאחר יום עבודה כה ארוך ועמוס כאשר חיוך על שפתיו קם מנהל החשבונות משולחן  העבודה לצפות בטלוויזיה המאזניים נטו ימינה. מנהל החשבונות חזר לשולחן העבודה לבדוק שוב את הספרים ולא מצא שום טעות. הוא קם מכיסאו והפעם משום מה הוא פנה שמאלה.. המאזניים נטו גן  שמאלה. חיוך עלה על שפתיו. עתה הוא היה בטוח ביותר מאשר מאה אחוז שהמאזניים אכן תקינים. בסוף שנת התקציב קיבל מנהל החשבונות משקולות של 50 גרם, של 100 גרם ושל 500 גרם..
30.6.1990
            סתם סיפור
היה לי סיפור והיה לי עוד אחד. לשומע לא היה עודף ונתתי לו עוד סיפור. בסופו של דבר היה לו לשומע קובץ סיפורים ולי לא נותר אלה לחכות לסופר.
19.10.1991
          חורף
 ביום רביעי לפנות בוקר ירד גשם כה סוחף עד שנסחפנו עם כיוון הרוח. מכיון שציפתה לנו דרך ארוכה נכנסנו לחנות הקרובה וקנינו מאזנות. הפעם הצלחנו להתקדם במהירות והגענו ליעדנו. הסקנו מכך לקח חשוב מאוד והוא שתמיד לקראת החורף רצוי לקנות מאזנות ובמידת האפשר להגן עליהן מפני חלודה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמחירי המאזנות עולה משנה לשנה וכך אפשר יהיה לאזן את התקציב החורפי.
18.3.1992
        טעם החיים
בקורס לפילוסופיה מעשית לומדים כי קוקה קולה הוא טעם החיים, על פי היגיון זה, כל אם חייבת לתת לילדיה לשתות פחית קולה עם היוולדם, כדי שיתנסו הלכה למעשה בחוויה אקזיסטנציאלית זו.
21.10.1993
         מפתח שבדי
איך מפתח שבדי מחייך? הוא מתברג החוצה ומבקש מהמכונאי האחראי לצייר לו במפתח חצי מעגל עם  הקמר כלפי מטה.
15.5.2007.

בתוך האוטובוס
© כל הזכויות שמורות
ו' תשרי, תשע"ד. 10.9.13
 
|