צייר בפינת רחוב בירושלים

קובץ סיפורים מס' 8

נכתב על ידי: חיים מזר

קובץ מס. 8 – חיים מזר
                           מעבר חצייה
הצייר הופיע כמתוכנן בפינת הרחוב, העמיד את לוח הציור סמוך לרמזורים וצייר את מעבר החצייה. הוא שאל מספר אנשים אם יהיו מוכנים להיכנס לתוך הציור למספר דקות ולעבור במעבר החצייה. בתמיהה ובקצת מבוכה נענו לבקשתו. כעבור מספר דקות יצאו מהציור כשכל אחד מחזיק בידו פס ממעבר החצייה וחצו את הכביש. התנועה בציור היתה סואנת ומחרישת אוזניים.
16.11.1989
                          מרבי רגליים
מסע ארוך עברה קבוצת החיילים במהלך אימוניה. החיילים עברו עמקים והרים, חצו מדבריות וימים. בתחנות בהן עצרו שמו לב כי עקבות רגליהם של חיילי הקבוצה הקודמת לא נמחו. הם אספו את העקבות ומיינו אותן לפי גודל העקבות וסוג הנעליים שחברי אותה קבוצה נעלו. בתום המסע מכרו את העקבות לכל המרבה במחיר. הקונים היו מרבי רגליים.
18.11.1989
                        דודי שמש
דודי השמש האחרונים שיצאו לשוק היו כה יעילים עד שמשכו את כל אורה של השמש ומאז חשכה הארץ.
16.7.1990
                      מזל של כלב
הכלב טייל להנאתו כשהוא מכשכש בזנבו, מדי פעם עצר ליד עץ מכיון שבעליו היה צריך באופן תדיר להרים רגל. בתום הטיול, הכלב הסיר מבעליו את הקולר, הכניסו למלונה והשכיבו לישון.
15.7.1995
                     צמחיה
בתקופת הקרח הפוסט טראומטית התפתחה צמחיה ניאו פרוידיאנית שכיסתה פני הארץ. לצמחיה זו היו שתי עונות ייחום בשנה ובכל עונה הוטלו שלוש ביצים. לביצה אחת קראו קוגיטו, לביצה השניה קראו אגו ולביצה השלישית קראו סום. השאלה שכולם שואלים היא מה עם הליבידו?
1.6.1997
                    ערבויות
אם נשמה מקבלת גופה ללא ערבויות בנקאיות, היא צריכה לחזור מהר לבוראה. אבל כמה זה מהר ? תשובה לכך מקבלים מהגופה.
1.4..2004
                         ציור
לאחר מספר רגעי מחשבה הצייר נטל מכחול והחל לצייר בפירוט רב מאוד יד מחזיקה במכחול. להפתעתו היד יצאה מהדף, טבלה את המכחול בצבע ,חזרה לתוך הדף והמשיכה לצייר ומה היא ציירה? במרחק מה ולימינה היא ציירה יד מחזיקה במכחול. לאחר שהידיים בחנו זו את זו הן השלימו את התמונה ומה היה בציור? .הצייר עצמו. האם הצייר ינצל את ההזדמנות וידבר עם עצמו?
24.10.2006
                    לחי חמור
מספרים על שמשון   שעם לחי חמור הרג 1000 פלישתים. רק דבר אחד שכחו לספר. איך הרגיש החמור כשהלחי שלו נתלשה?
18.10.2010
                   שפם
איך חש חתול עם חצי שפם? כמו שהוא מרחרח בחצי אף. בחצי קוטר..
14.10.2011

© כל הזכויות שמורות
כב', אדר, תשע"ג. 4.3.13
 
|